Burn Residency_Phil Albedo_02

DJ Phil Albedo uspěl v mezinárodní soutěži pro talentované DJs #BURN Residency a na konci května odletěl na Ibizu utkat se s dalšími pětadvaceti nejlepšími z celého světa. Jaké to bylo dostat se přímo do epicentra skvělé muziky a co na Ibize zažil?

Nedávno ses vrátil z bootcampu na Ibize. Jaký to byl zážitek?
Bylo to hodně náročné, skvělé a nezapomenutelné… Takže zážitek na celý život!

V soutěži ses potkal s pětadvacítkou dalších DJs ze všech koutů světa. Jací byli a jaká panovala atmosféra?
Musím říct, že se tam sešel dobrý kolektiv a od začátku do konce panovala přívětivá atmosféra, jak má být v každé takové soutěži.

O jaký nejlepší moment soutěže by ses s námi chtěl obzvlášť podělit? Zažil jsi něco, o čem budeš navždy vyprávět kámošům?
Rozhodně ten moment, kdy nás během PLAY OUTS u bazénu navštívili Pete Tong, Loco Dice a Seth Troxler. Tohle se nevidí jen tak každý den.

Jak se ti líbili mentoři? Padl ti nějaký z nich zvlášť do oka?
Mentoři k nám měli velmi dobrý a přátelský vztah, až jsem byl překvapený. A pokud bych se měl o některém z nich zmínit, tak by to byl určitě Philipp Straub. Otevřený člověk s neskutečným charisma a velkými zkušenostmi.

Je nějaká písnička nebo mix, který ti bude BURN Residency připomínat?
Ignition – Secret Sunday Lover, kterou jsem slyšel k večeru v ten nejnáročnější den na jednom plážovým baru. Od té doby si ji občas jen tak pouštím.

Burn Residency_Philipp prednaska

Co sis z BURN Residency odnesl? Přišel během tvého pobytu na Ibize nějaký zlomový moment, anebo impuls zkusit něco jinak?
Kromě nezapomenutelných zážitků byly pro mě velmi přínosné přednášky na Mezinárodním hudebním summitu. Během mého pobytu žádný zlomový moment nepřišel, ale potvrdila se mi myšlenka, že člověk by si měl ze všech svých aktivit určit několik priorit, do kterých vynaloží větší úsilí, aby dřív nebo později přišel efektivnější výsledek.

S odstupem několika týdnů po návratu, dokážeš říct jaké tři věci či vlastnosti mohou být v BURN Residency zásadní?
Tahle soutěž je o souhře spousty vlastností a její vítěz musí být zajímavý po osobní i hudební stránce. Ale pokud bych měl jmenovat tři klíčové věci, byly by to asi adaptabilita, připravenost a vytrvalost.

Proč bys doporučil ostatním začínajícím DJs se do soutěže přihlásit?
Myslím si, že tahle soutěž není pro úplně začínající DJs. Když se do ní přihlásíte a chcete se dostat co nejdál, už byste měli alespoň něco umět. Každopádně ji však doporučuji všem, kteří se chtějí dostat na jiný level nebo potřebují ukázat směr, kterým se budou ubírat.

A nakonec, poděl se s námi, na čem teď pracuješ, nebo kde tě v nejbližší době bude možné potkat za mixy?
Vzhledem k tomu, že léto už je za dveřmi, tak mám v plánu zapracovat na několika nových sklatbách, které budou symbolické pro tohle příjemné roční období. A jinak budu rád, když se nás co nejvíc potká na premiérové brněnské akci – Solis Festival, nebo na některé z mých rezidentních nocí na Circuse Mušov v Pasohlávkách.