calvin harris

Magazín Forbes vydal svůj roční žebříček stovky nejlépe placených celebrit. První místo obsadil Diddy, který si loni přišel na 130 miliónů dolarů. Druhá skončila Beyoncé se 105 milióny dolarů a pomyslený bronz získala autorka Harry Pottera J.K. Rowlingová se 95 milióny dolarů.

Ze světa elektronické taneční hudby se v tomto seznamu objevil nejvýše Calvin Harris na 40. příčce. Dle Forbesu si loni přišel na 48.5 miliónů dolarů a je také jediným umělcem ze světa ‚EDM‘ v první padesátce tohoto žebříčku. Dalšími, kdo se objevili na dalších místech, jsou Tiësto, který se svými 39 milióny obsadil 60. místo, a o pět příček za ním se umístili The Chainsmokers, kteří si loni přišli na 38 miliónů.

Forbes počítal jejich zisky za období od 1.6.2016 do 1.6.2017. Poplatky agentům, manažerům a právníkům nebyly zahrnuty. Odhadované zisky byly vypočítány na základě čísel z následujících agentur: Nielsen, NPD Bookscan, Pollstar, Box Office Mojo, Songkick, D’Marie a IMDB a také díky rozhovorům s lidmi přímo ze scény a nebo se samotnými umělci. Celý žebříček je k dispozici přímo na stránkách Forbesu zde.