madison uvodka

Madison Mars není překvapivě ani z Holandska a ani ze Švédska, ale zdá se, že dobří DJs a producenti pocházejí dokonce i z Estonska. Umělec není na poli EDM žádný nováček, nicméně do popředí se dostal až tracky „Theme O“ a „Milky Way“, díky kterým si jeho talentu všiml i hvězdný Don Diablo, jenž si jeho díla neodpustí snad v žádném ze svých setů. Po velkém úspěchu šel jeho status coby producenta bleskově nahoru a vydal další songy s názvem „House Party“ a „We Are The Night“ s nádhernými vokály, které má na svědomí zpěvačka Sanjana Ghosh. Nicméně i přes to, se o tomto producentovi, který vystoupí již v létě na Air Festivalu, moc neví a proto jsme se rozhodli pro Vás udělat tento exkluzivní rozhovor.

Předem díky moc za tento rozhovor. Má první otázka se týká začátků Tvé kariéry: kdo nebo co mělo vliv na to, že sis řekl: „Chci být DJ“?

To je těžká otázka. Jsem si docela jistý, že to byl nějaký taneční track, který mě zaujal natolik, že jsem měl chuť vytvořit něco podobného. Když jsem začínal, dal jsem dohromady spoustu skladeb, které jsem nikdy nevydal, protože mi bylo jasné, že znějí děsně. Takže rada pro začátečníky: dejte si záležet na soundu, na masteringu.

Pocházíš z Estonska, což není zrovna EDM velmoc. Jak vypadá tamní scéna? Chodí lidé do klubů?

Ano, Estonsko je dobré místo k životu. Lidé chodí do klubů pravidelně, hlavně ale do těch mainstreamových. Začínal jsem jako DJ v právě takových klubech, ale po 5 či 6 letech jsem si řekl, že je čas se posunout jinam – dělat méně show, ale více underground materiál. Nicméně situace se stále zlepšuje, v Estonsku hrají světové veličiny a pořádáme také největší baltský festival s názvem Weekend Festival – letos se uskuteční třetí ročník. Je skvělé vidět pařit 30 000 lidí v mém rodném městě!

Pamatuješ si své první vystoupení? A ten pocit?

Jasně. Cítil jsem se nervózní, ale jakmile se do toho vžijete, zapomenete na nervozitu a jedete si to svoje.

Kdo je ve světě EDM Tvým osobním vzorem?

Nemám vzory. Chci být sám sebou. Nebudu tím typickým EDM DJem, tančícím na DJském pultu a vykřikujícím „F“ slůvka před každým dropem. Nechám za sebe mluvit hudbu, věřím v sílu hudby. Chci být sám sebou.

Nedávno jsi vydal zbrusu nový vokálový track ve spolupráci se Sanjanou Ghosh. Můžeš nám o této písni a vlastně i spolupráci říct něco bližšího?

Tenhle track vznikl v rukou dvou skvělých amerických autorů, kteří mi poslali hrubé demo se zpěvem Sanjany Ghosh. Hned se mi zdálo zajímavé – a překopal jsem ho vzhůru nohama. Vážně, doslova! Takže výsledek je můj vlastní. Sanjana nikdy nic EDM nebo popového nenazpívala, a to už má něco za sebou. Je proto skvělé pracovat se zpěvačkou, které není všude přeplněno.

Hudba z kosmu – tak popisuješ svůj specifický sound. Jaký je to pocit, když Tvé tracky hrají největší DJs planety a Ty vidíš, jak se to lidem líbí?

Je to super! Je to přesně to, co mě pohání dál, co mě inspiruje ve studiu. Když vidím lidi na party, DJe … To je ten důvod, proč dělám to, co dělám. Jsem rád, že lidé akceptují můj styl.

Je nějaký song, na který jsi extra hrdý?

Jsem hrdý samozřejmě na všechny mé kusy, ale pokud bych mohl vybrat … možná ten úplně první – Theme O. Je tak jiný a zvláštní, zabralo mi přes 30 dní jej zkompletovat. Těch variací, než došlo na Hexagon Recordings … Od té doby je pro mě speciální každý další track. Všechny se liší, kdybych se opakoval, jako producenta by mě to zabilo. I když, je fakt, že mnoho velkých jmen vydává pořád to samé – a přitom to ani nepíší oni.

Slyšela jsem, že předtím, než jsi odhalil svou identitu, mnoho lidí si myslelo, že Madison Mars je alter ego Dona Diabla – až ses předvedl během ADE 2016. Nemrzelo Tě, když byl Tvůj úspěch připisován někomu jinému?

Lidé si to mysleli. Ale chtěl jsem udržet svou osobnost v utajení, protože to probouzí zvědavost. A zvědavost vede k hypu. Byl to prostě plán. Don mi určitě pomohl rozjet kariéru, ale hlavní roli hraje vždy hudba. A té právě Don věřil a za to jsem mu zavázán.

Jaký typ hudby posloucháš ve volném čase, něco jiného než EDM?

Upřímně nemám moc volného času. Ale poslouchám mnoho různých stylů – od bass house po pop, cokoliv mne zaujme. Od Coldplay po Joshe Grobana.

Hádám, že sis splnil svůj sen být dobrý DJ a producent. Kam teď směřuješ?

Ve skutečnosti ještě nesplnil. Ještě mě čeká dlouhá cesta, zatím jen začínám stoupat. Chci mít ještě větší úspěchy, větší show, lepší rotace v rádiích, slavnější spolupráce. Nemusím mít zrovna tryskáč a vilu v Hollywoodu, ale respekt ostatních producentů a DJs chci. A Grammy by taky neškodila.

Díky moc za Tvůj čas