petra otahalova

Populární pražský klub – Retro Music Hall – prodělal změnu na vedoucích postech, kdy aktuálně na manažerské židli sedí Petra Otáhalová, která je v koncepci „Retra“ zodpovědná za klub (Retro jako takové má i restauraci či bar s oldies hudbou).
Po necelém půlroce od odchodu předchozího vedení nastal čas vyzpovídat Petru, jak se za tu dobu Retro Music Hall změnilo a jaké plány má do budoucna. Tady je náš exkluzivní rozhovor.

Ahoj, Petro, předně Ti děkuji za tvůj čas a pro začátek nám řekni, jak se cítíš na své nové pozici, jako manažerka Retro Music Hall?
Ahoj, Jirko, díky za optání, dnes už skvěle 🙂 nicméně nebudu říkat, že začátky nebyly těžké. Když naskočíš do rozjetého vlaku, tak se nějaký čas orientuješ, vstřebáváš a především seznamuješ se vším, co se v klubu děje jak interně, tak i kolem něj, zejména jiné kluby, akce a naši zákazníci. A jelikož všeho uvnitř i venku je dost, tak informací ze začátku bylo mnoho.

Jak probíhal Tvůj nástup do funkce? Jsi na to sama nebo máš nějaké pomocníky?
Mému nástupu do funkce manažerky předcházela všeobecná obhajoba mne samotné, toho, jak pracuji, funguji, a průzkum toho, co jsem za člověka, samozřejmě nejdřív před majiteli a následně před celým týmem Retra, který je velký a tam bylo potřeba postupně získávat důvěru 🙂 Co se týká toho, zda jsem na to sama, tak určitě ne, takový kolos, jako je Retro, nezvládne jeden člověk. V kanceláři se mnou sedí kolega Přemek Vejsada, který má mnoho zkušeností a já od něj čerpám, stojí za nově vznikajícím konceptem Retro Prague, radíme se, diskutujeme, a to i s majiteli, se kterými se pravidelně scházíme. Dále mám parťáky na sociální sítě a hudbu jako takovou. Myslím, že mi kryje záda super tým, a jsem za to moc ráda.

Program vypadá podobně, ale přeci jen: došlo k nějakým programovým změnám?
Ano, program je – bych řekla – úplně totožný, nebylo ani v plánu přijít a měnit. Retro takto funguje několik let a vždy udávalo směr, z mého pohledu je pouze potřeba vnímat i to, že se Ti mění generace, které klub navštěvují. Máš lidi, kteří vyžadují stereotyp, a pak ty, co naopak vyžadují změny, a tohle vyvažovat je někdy náročné, ať se udělá cokoliv, vždy se najdou lidi, kteří to uvítají a podpoří, a pak ti, co hejtují . Dnes můžu říct, že k nějakým změnám docházet bude. Bez pohybu dopředu by nebyl sám život, nelze stát na místě a čekat, co přijde, stejně tak, jako nikdo nemůže očekávat, že Retro bude v tomhle stylu fungovat dalších 10 let, ač by to byla paráda. A popravdě, já jsem celkem punkáč, co se změn nebojí, vždy přinesou něco pozitivního.

petra otahalova 2

Přichází léto, neboli sezona, kdy kluby tlumí své investice do programu. Jak to bude vypadat u vás?
U nás to nebude vypadat o moc jinak, než před létem, krom toho, že si dáváme pauzu se zahraničními hosty. Nemám pocit, že bychom měli na léto ubírat, naopak jako každý jiný klub cílíme více na cizince.

Všiml jsem si, že se chystáte i do Chorvatska na Zrće, se svými rezidentními DJs.
Ano, z toho mám já osobně velkou radost. Zrće je pro hodně Čechů destinace, kam když jednou přijedou, rádi se tam vrací i rok následující. Vyrážíme tam ve spolupráci s Papaya clubem a Párty kýblem. Rozhodli jsme se tento rok podpořit nově vzniklý projekt Two Destinies, holky budou mít jeden z hlavních časů v Papaya clubu, jelikož s nimi máme plány na podzim/zimu 2017, zapadá nám to i do chystaného proma. Dále jede Richard Reynolds, Bon Finix a Mio. Naši fans se mají rozhodně na co těšit, bude hodně fotek i aftermovie z celého pobytu, který bude jistě jedna velká párty 🙂

Letos u Vás byl Dyro, Holl & Rush a další DJské hvězdy. Plánujete nějaké větší jméno i na podzim?
Celkově chystáme dost nabitý podzim, takže hned v září odstartujeme ve velkém. Čekají nás narozeniny Retra, které skýtají mnoho překvapení, pak oficiální představení DJs nováčků (informovali jsme na našem fb) a velkou radost mám z toho, že přivítáme v Retru DJ Tonyho Juniora, myslím, že pecku Get Down znají úplně všichni, kteří Retro navštěvují.

Retro Music Hall disponuje špičkovým vybavením, co se audiovizuálního prožitku týče. Kolik se ročně investuje do takových věcí a jak časté jsou případné obměny?
Ano, to máš pravdu, po technické a efektové stránce je Retro v TOPu. Teď se nějaký čas nic neměnilo, jelikož naše LED stěna odvádí skvělou práci. Nicméně jedna z novinek je, že Retro bude v srpnu procházet redesignem a s tím jsou spojené i novinky jak po technické stránce, tak hlavně po té efektové.

1385112_575145582546269_1737438034_n

Kolik lidí v klubu pracuje během jedné noci? Od uklízeček, vyhazovačů až po DJs?
Hodně 🙂 je to něco kolem 50 osob – barmani, debaras, šatnáři, prodej vstupu, provozáci, technici, tanečnice, vizážistky a security. Musím říct, že pokud má Retro nějaké své kontroverzní téma, tak to jsou právě naše security a já cítím, že bych se k tomuhle tématu měla nějak vyjádřit. Zde je totiž naprostý nepoměr v tom, jaká je realita a jak fungují sociální sítě, stejně tak, jako v ČR večerní zprávy v TV 🙂 Když jsem do Retra nastupovala, první, co jsem si projela, byla fanpage na facebooku, děsila jsem se, co mě dole čeká za „zabijáky“. Myslím, že svojí první pracovní noc jsem nepozorovala nic jiného, než právě naše security, jak se chovají, jak reagují, co se řeší za problémy, a paradoxem je, že ten večer těch problémů bylo požehnaně. Seděla jsem v kanceláři a normálně se bála toho, co je za těmi dveřmi 🙂 Když strávíš pár nocí v takhle velkém klubu, pracuješ a vše vidíš střízlivýma očima, položíš si velmi jednoduchou otázku: „kolik lidí si reálně dokáže přiznat, že pod vlivem dělají problémy, kolik lidí nedodržuje pravidla klubu, která jsou napsaná u vstupu a jsou veřejná?“. Bohužel to, že právě security v Retru zachraňují i životy, už se nikde veřejně neventiluje. Řekla bych, že zde platí pravidlo „když nejsi hejtr, nejsi Čech“ 🙂 Každopádně já za jejich prací stojím, stejně tak, jako za celým týmem od barmanů, techniků až po naší uměleckou složku DJs.

Jaký drink (nápoj) je v klubu nejpopulárnější?
Voda 🙂 myslím, že to jsou klasiky, jako v každém jiném klubu, kam se jsou lidi bavit. Všechny druhy míchaček, od křídel s vodkou až po rumy s colou. U některých je velmi populární bottle servis.

Kromě Music Hall má Retro i své další odnože, jako restauraci či oldies disco. Za ně jsi také zodpovědná nebo to spadá do kompetence někoho jiného?
Jak už jsem zmínila na začátku, nově vzniká koncept Retro Prague http://www.retroprague.com/cz/, a to pod vedením Přemka Vejsady. Tento projekt zastřešuje celý barák ve Francouzské 4. Music Hall je největším komerčním prostorem v celé budově Retro Prague. Nejen díky své velikosti, ale také díky skvělé práci bývalého vedení jej zná nejen Praha, ale celá ČR. Budova nabízí i jiné zajímavé prostory, jako je restaurace a 80‘-90‘Cocktail&Music Bar, proto se Přemek Vejsada s majiteli rozhodl vytvořit značku Retro Prague, která bude prezentovaná veřejnosti. Přemek je akviziční mág, takže bude cílit na korporátní klientelu a prostory nabízet i pro společenské a firemní eventy. Restaurace se nyní otevřela s krásným „Retro industriálním interiérem“, nese nový název Putica by Retro, ke kterému došlo spojením nové a moderní gastronomie provozovatelů bývalé restaurace Putica v Anglické ulici a teď již bývalé restaurace Retro. V podstatě v celé budově pracujeme ještě na dalších změnách, ale o tom někdy jindy přímo s Přemkem Vejsadou 🙂

Má Retro ještě nějaké další aktivity?
Jistě, spolupracujeme s různými pořadateli festivalů, byli jsme součástí projektu Praha žije!, Holi festival nebo Mácháč tour a dalších.

Chceš na závěr vzkázat něco našim čtenářům?
Rok 2017 je v dobrém slova smyslu „revolucí“ v Retru … těšíme se na Vás!!

Díky za rozhovor!