Tohle je nový setup od RANE!

Značka známá svými highend produkty a kvalitou zpracování vytahuje esa pro battle DJs na DJ Expo 2017. Nový motorizovaný kontroler v gramofonovém stylu a neskutečně nabušený mix. Poďme si to tedy projít.

Rane Twelve

Jedná se o kontroler primárně určený pro battle/scratch DJe. Layout je také otočen o 90 stupňů. Odmyslete si přenosku, ramínko a přidejte na gramofon touchstrip. To je výsledek, který přinesl Rane. Plně motorizovaný talíř s možností přepínání tahu motoru. Možnost ovládat 4 decky přes jeden „gramokontrolér“. K tomu slouží 4 tlačítka na přepínání ovládání mezi decky 1,2,3,4. Sami jsme zvědavi, jak se s tím Rane popral například v problematice rozdílného stavu pitchfaderu u dvou decků (soft relative takeover známý z Traktoru?). Pitch fader je samozřejmě možno přepínat mezi 8% 16% a 50%. Touchstrip – na první pohled dva módy, jeden pro klasický needle search vyhledávání v tracku a druhý, při zapnutém cue modu, na 8 hot cues v Seratu. Mírné výstupky rozdělují touchstrip na jednotlivé hot cues, ale pad je pad. Uvidíme…

Rane Seventy-Two

Vlajková loď od značky Rane. Neskutečně vybavený battle mix s dotykovým displayem! Ano, zabudovaný 4.3″ display se zobrazením informací ze Serata doprostřed mixu, pro scratch DJe naprostá výhra a těžký kalibr proti Pioneer S9. Display zobrazuje vertikální waveform stejně jako v Seratu, vaši knihovnu tracků pro rychlý loading z mixu a ke všemu je ještě možnost ovládat prstem Touch FX od Rane. Zároveň jde přes display mix nastavovat. Další zmínkou je určitě celkový počet čtyř efektů na jednotlivý deck, jeden flex a tři ze Serata samozřejmě s Depth knobem.

 

Více informací, obrázků a textu o nové řadě RANE, najdeš na stránce PROFI DJ.