Pražská metropole nabízí čím dál více akcí s kvalitní elektronickou taneční hudbou. Jedna z těch lepších – Gravity Festival – proběhla v pátek 17. října v obchodním centrum Arkády na Pankráci v rámcijeho 6. narozenin. Během této akce jsme měli možnost zjistit, že obchoďák se dá využít i jinak než na každodenní nákupy.

Oficiální otevření do pomyslného ráje EDM proběhlo podle očekávání ve 22:00, ale už hodinu před začátkem se před dveřmi začaly tvořit skupinky. Druhá možnost, jak vniknout dovnitř, byla přes kryté garáže, bohužel tento vstup jsem nenašel, takže ani nevím jak to tam přesně probíhalo. První pochvala organizátorům akce hned ze začátku: za šatny a lockerboxy, které byly přistavěny hned před vstupem, což poskytovalo dostatek místa pro naše ošacení.

Jakmile jsem se dostal za kontrolu lístků, která probíhala klidně a vzorně a s mým údivem bez kontroly osob, věděl jsem, že tohle bude skvělá party. Zajímavý pocit, když se pohybujete mezi výlohami, v ruce pivo a do uších se vám hrne HOUSE, ne přes sluchátka, ale z prostoru. Mnozí z nás by si před takovou akcí řekli, že bude problém s tvorbou echa z důvodu specifického prostředí obchodního domu. Ale opak byl pravdou. Zvuk na obou dvou stageích byl čistý a jasný. Jediný menší problém byl, když zvuk na hlavním podiu utichl, mohl jsem slyšet zvuk ze stage Evropy 2 Feel The Sound, která stála v zákrytu o patro výš. Ale pojďme rovnou k věci. Hlavní pódium postavené na fontáně působila zcela impozantně, se styly Electro House, Progressive House, DnB, Trap či Big Room. Na zdi za umělci a na pultě byly vystaveny desky pro speciální projekci a fontána před pódiem fungovala celou dobu akce a představovala tím nevšední zpestření. Stage Evropy 2 byla menší, skromnější, ale se styly jako Deep House, Indie House, Tech House stejně kvalitní. Kolem obou pódií tancovaly krásné tanečnice ve futuristických či andělských oblečcích.

20141017_230512

Prvním DJem na hlavní stagi byl Dj Hrusha, který začal rozdmychávat atmosféru pro všechny příchozí. Na druhé stagi rozjížděl v klidnějším stylu rodák z Karlových Varů Chriss Kaufman. Další hodinu si vzali na hlavním pódiu na starosti Brian & Lafayette, kteří svým tempem a vášnivými mash-upy způsobili var vody ve fontáně. Na druhé straně to o půl dvanácté rozjížděla dvojka Faith & Eagle, jenž rozdávali svým fanouškům CD.

Po odbití půlnoci se na hlavní stagi objevil londýnský rodák, úspěšný producent a jeden z mnoha umělců festivalu Tomorrowland Kryder, jehož hlavním stylem je vkládání Groove prvků do Big Roomu. Jeho vystoupení bylo bezpochyby plné energie, super tracků, ale mně osobně nenadchl. Každopádně jsem na tohoto DJe slyšel jen pozitivní ohlasy. Jako další na scénu nastoupil jeden z headlinerů večera, také rodák z Londýna, mistr různých elektronických stylů DJ Fresh. Tento vyhlášený umělec, jako jeden z nejočekávanějších DJ, předvedl skvělou show. První polovina jeho vystoupení byla velmi pestrobarevná od DnB, Trapu, Big Roomu; ve druhé polovině se omezil převážně na Big Room. Freshe velmi úspěšně reprezentoval MC Messy, který pořádně rozpohyboval všechny před hlavním pódiem a nebál se použít i mlhové pistole. Fresh zahrál tracky jako Dibby Dibby Sound či Gold Dust, ale zazněl také úplně nový song.

Na pódium Evropy 2 ve stejný čas jako Fresh vystupoval mladý druhý headliner večera, Němec Robin Schulz. Jeho kvalitní tracky dostaly dav do Deep Housové vášně až orgasmu. Velká nevýhoda a také mínus večera byl stejný čas obou headlinerů. Proto jsem vychutnával energii převážně plynoucí od DJe Freshe. Po Robinovi nastoupila v Praze dvojice, kterou znají všichni pod přezdívkou Matamar, ale pro tento večer vystoupili v rámci projektu Deep Deer. Podle mého názoru předvedli kluci super show, kdy se svými jeleními maskami, neuvěřitelnou spoluprací s publikem (selfie, tanec, rozdávání nálepek) ve mně vytvořili pocit, že je nevidím určitě naposled. Po lesních mužích převzala pomyslné DJské žezlo na pódiu DJka E Lite, která drancovala posluchače svým tech housem. 

20141018_011917

Po Freshovi nastoupil další titán festivalu Tomorrowland, nizozemský rodák Sandro Silva. Jeho set byl hodný jeho jména a nadmíru jsem si jeho vystoupení užil. Sandro zahrál takové tracky jako Ping Pong či remix Adagio For Strings od Tiësta. A co to znamená, když vám začne blbnout televizní přijímač? Nic jiného než příchod nizozemské talentované dvojice TV Noise. Pod jejich tóny se dostalo publikum do Housové extáze. Kluci také zahráli už zmiňovaný Ping Pong od Armina van Buurena či track Zombie. Posledními umělci na hlavním pódiu byla dvojice DJs Bon Finix & Tripmain, kteří dali celé akci pořádnou třešničku na dortu.

Sečteno a podtrženo. Celou akci hodnotím jako nadmíru povedenou a oproti minulému ročníku, kdy akci pořádala jiná společnost, se jí dostalo kladných zlepšení. U vstupů nikdo nemusel nijak dlouho čekat, cena nápojů byla přiměřená celé této velkolepé akci, výborné ozvučení i světla na obou pódiích. Mínus vidím akorát v nedostatku odpadkových košů a špatně klimatizovaných toaletách, a také chyběly směrovky k toaletám. Doufám, že se takováto akce bude opakovat alespoň ve stejné či v lepší kvalitě .