535332_10204256955743924_2394048153206735931_n

Party agentura Manabe není pro jihočeské obyvatele žádným neznámým pojmem a my jsme po více jak dvou letech vyzpovídali jednoho ze zakladatelů Vojtu Daňhela. Co se za tu dobu událo a kam se posunula místní scéna? To se dozvíš v našem rozhovoru.

Ahoj Vojto, už je to dva roky, kdy jsme spolu dělali první rozhovor. Co všechno se za tu dobu událo?
Ahoj Jirko, zdravím taky všechny čtenáře housemagazine.cz. Na start bych chtěl určitě vyzdvihnout Vaší práci, protože si jí nesmírně vážím, určitě v ní pokračujte! A pro ty, kteří nás neznají, nebo před 2 lety rozhovor nečetli a nebo zkrátka v dnešní rychlé době zapomněli. Party crew z Tábora, jmenujeme se Manabe a jsme partička kluků a holek, které spojuje vášeň k hudbě, tanci a společně mejdany nejen navštěvujeme, ale především tvoříme. K dnešnímu dni už jich bude přes 3 stovky za těch 7 let, po celé ČR. Všude možně, od parníku, přes zámeckou zahradu, sníh v létě, outdoorový festival filmů, charitativní a sportovní akce, koncerty, plesy a…ehm, vybavte si jakkoliv bláznivé místo pro mejdan, my jsme tam byli, nebo co možná nejšílenější téma…trefa. A co se změnilo?

Akcí určitě ubylo, roky utíkají a ta doba, kdy byl člověk víkend co víkend někde po republice je zkrátka pryč. Dneska má každý z nás svůj život, svou práci, takže nejsme nuceni dělat komerční akce, abychom si vydělali na ty nekomerční, jako to bylo dříve. A k tomu děláme společně Manabe. Ale určitě nás to vyprofilovalo – David Faic, bez nadsázky mohu říci vynikající fotograf, Lukáš Rek – DJ Lukhe, ten ve spolupráci s Nickem Hardinem vydal naší hymnu Wanna Be Manabe, která vyšla loni na švýcarském labelu 5howtime music. Já se starám jako manažer o 4 patrový komplex Apollo, v Táboře, což je vlastně mou každodenní prací. Je to náš domácí podnik, působím v něm jako manažer 5. rokem. Tam dělám 2 akce každý měsíc a Manabe party je tam jednou za 3 měsíce cca. Dnes už jsou to defakto spojené nádoby Manabe a Apollo, protože v něm David fotí, Luky hraje jako rezident, Alča s Peťou tančí, Pepe natáčí, stejný designer, atd…

Dneska už je to více méně pro radost, děláme jen akce, které nás naplňují, hudebně baví, s lidmi kteří nás baví a baví lidi kolem nás.
Jedna věc se určitě taky nepovedla, když jsme spolu mluvili naposledy, stejný provozovatel a můj zaměstnavatel, otevíral také nový klub v Pelhřimově – Moon Music Club, bohužel se nám to nepodařilo prolomit a tohle působení skončilo po roce neúspěchem. Ale něco končí, něco jiného začíná, zase v jiném složení jsme otevřeli 2 nové restaurace v DK a na koupališti v Milevsku (20 km od Tábora).

Vaše agentura Manabe oslavila narozeniny. Kolik Vám vlastně bylo?
Prosím tě Manabe oslavilo 7 let od svého založení, bylo nám krásných „sedm“ a pozvánku přijal jako headliner DJ Brian. Asi nemá cenu nic psát, mrkněte na aftermovie.

Manabe 7th anniversary from Disco Apollo on Vimeo.

Apollo oslaví v pátek 14. dubna své 17. narozeniny, pozvánku přijal Michael Burian a po loňské „šestnátce“ se Semem Thomassonem z Belgie je laťka opravdu hodně vysoko, takže určitě doporučuji tenhle večírek, opravdu si na něm dáme záležet, to slibuji!

Jak jste skupinu Manabe dali dohromady a kolik lidí v ní působí?
Tohle je vlastně strašně vtipný, představ si vysokoškolskej byt, který byl tedy oficiálně veden jako sklad, kde parta týpků s klasicou čtvrteční kocovinou vymýšlí, jak se stát milionářem a rozhodne se prodávat boty, no a takhle přesně nějak to vzniklo, to dává smysl, ne? Z té doby už působím ve skupině pouze já, několik nových členů přibylo, dalo to prostor pro vznik opravdu velkých přátelství a toho si na to všem vážím možná nejvíce.

Kam chcete Vaší agenturu do budoucna směrovat?
Myslím si, že naše ambice nejsou příliš vysoké a nereálné. I nadále chceme připravovat vlastní originální koncepty a spolupracovat s tuzemskou špičkou. Sem tam nějaký zahraniční host a pilovat detaily. Protože na těch záleží, videa nám stříhá Tomáš Lyga, který má svědomí třeba Kazmovu One Man Show, tématické výzdoby pro nás připravuje Honza Příbramský, kostýmy, atd. Chytáme příležitost za pačesy. Třeba aktuálně řešíme tour po středních a základních školách s herci z Londýna www.divadloanglicky.cz.

11403291_10152832032027750_1940015101523140485_n

Jak se za tu dobu rozvinula taneční scéna ve Vašem kraji?
Jižní Čechy nejsou úplně dobře hudebně naladěný kraj. Taneční scéna se tu příliš velkému rozvoji netěší, za zmínku stojí tvorba krumlovského City Lounge a klubová noc Kinetic On Air v Soběslavi, z táborských jsou to ještě Techno House Lovers. Velký úspěch tu zaznamenává DnB koncept Welcome To The Jungle, to dělají kluci moc pekně, ale to už jsme hudebně zase jinde. Jinak se tu neodehrávají žádné festivaly, ani open airy. Snažíme se s tím v Apollu pohnout a neuplyne měsíc, aby k nám nejelo nějaké velké jméno, ale i tak mě napadá, že s tím festivalem taneční hudby by to chtělo něco udělat, prostor by tu na to byl 🙂

Jak vypadá tvůj běžný pracovní den?
Hah, jsem v práci. Vstávám brzy, chodím spát pozdě. Každý den jsem někde jinde, kancelář mám tam, kde je wifi a telefon, ale je to různý, hodně času trávím v terénu, buď pracujeme na konceptu akce, nebo na jejím PR, nebo jsme na akci samotné a nebo jsem prostě venku se psem, s přítelkyní nebo někde zasportovat. Skvělý na tom je, že mám v práci kámoše, když člověk může dělat, co ho baví, s lidmi, které ho baví, to je pak radost pracovat a tvoří se úplně samo.

Podle čeho vybíráte DJe na Vaší akci?
Většinu z nich známe osobně, jsou to za ty léta a probdělé noci už naši přátelé a kamarádi, nebo alespoň většina z nich. Ale také toho strašně naposloucháme, hltáme set za setem dnes a denně.

1613943_1091533030896896_9220612579407225247_n

Na čem při pořádání akce nejvíce lpíte a co naopak je druhořadé?
To se takhle těžko řekne, děláme si všechno sami, od lepení plakátů, přes pozvánky na událost, kostýmy, speciální efekty, dekorace v klubu, fotí Dejv, hraje Lukyn, točí Pep, atd. Nejvíc lpíme na tom, aby to bavilo lidi, protože jinak by to nemělo smysl. Takovej ten den, kdy si druhej den ráno voláme a nechápeme, co to včera mělo za energii, jak to celý tepalo a město by svítilo ještě do teď, kdyby se na ten dav dalo napojit. Chápeš, ne?

A pak jsou úplně jiný akce, kdy se ti podaří ve spolupráci s partnery a sponzory vybrat třeba na speciální chodítko pro postiženého chlapece v předškolním věku, který pak díky tomu jde do školy, což se nám povedlo před 2 lety a loni jsme zase holčičce umožnili díky speciálnímu naslouchátku poprvé slyšet, obě akce se odehrály v Apollu a to jsou pak po rozhovorech s rodiči dotyčných dětí úplně odlišné pohledy na svět a trošku jiný obzor vůbec na život.

Letos připravujeme 2 charitativní akce, první z nich bude tento čtvrtek 13/4 na sále DK Milevsko, kdy budeme vybírat na nízkoprahové zařízení Fanouš a druhá bude v Apollu, v tuto chvíli hledáme vhodného dětského kandidáta, takže termín zatím nevíme, ale tradici určitě zachováme.

Lákalo by tě pořádat nějakou velkou akci typu Tomorrowland?
Určitě lákalo, koho by to nelákalo, nicméně takovou akci nepořádá jeden člověk, ale celé týmy. Nicméně být součástí nějakého tuzemského tanečního festivalu a mít vlastní Manabe stage, to by nám určitě stačilo.

Chcete na závěr vzkázat něco naším čtenářům?

Rozhodně čtěte i nadále HM, tančete, poslouchejte, vnímejte a dělejte, co vás baví.