Zveme vás v sobotu, 23.2.2019, do legendárního třípatrového klubu Chapeau Rouge v Praze, na dvanáctou edici akce Majestic circus. Celá akce bude pod patronátem anglického labelu Bedfunk, přičemž jeho majitel, Dj a producent PAT BEDEAU přijal opět pozvání do Prahy, aby při této příležitosti představil svůj jedinečný hudební koncept, který měl možnost ukázat také na slavném festivalu v Nevadské poušti, Burning man.

Datum konání: 23.2.2019
Místo konání: Praha – Chapeau Rouge
DJs: Pat Bedeau (UK), Akrom, Twin, Funspeed, Sofi from Boomcats (juggler)
info: https://www.facebook.com/events/2311657109118579/

A zde přinášíme rozhovor s tímto anglickým djem Patem:

  • V jakých největších klubech a parties jsi měl možnost hrát? Na tuto otázku jsem se ptal již minule, ale zajímalo by mě, co se od té doby změnilo.

Změnilo se to, že jsem měl možnost si zahrát na festival Burning man, který se koná každý rok v Nevadské poušti a na festivalu Winter Music v Miami. To byly doposud moje největší hudební zkušenosti. Nicméně, mezi moje oblíbené akce patří každoročně hraní na The Vocal Booth Weekender. Je to víkendový festival ve Španělsku, který je plný soulful house muziky od djs a producentů z celého světa. Například zde každoročně vystupují djs z Pressure radia, kteří jsou doprovázeni headlinery jako je třeba Tony Humpries z USA (http://tonyhumphries.com/). Tento věhlasný festival se koná vždy v září, kdy je ve Španělsku krásných 25 stupňů Celsia, u bazénů je plno párties a všechny kluby jsou blízko hotelů. Festival si ovšem zachovává rodinnou tvář se svými několika stovkami účastníků, je to vždy skvělá zábava a setkání s hudební „rodinou“.

  • Pověz nám vice o festivalu Burning man? Jaké to bylo dostat příležitost hrát na tak legendární akci?

Na tomto festivalu jsem chtěl vystupovat už od dob před dvaceti lety, kdy byla tato událost založena. Měl jsem štěstí, že někdo ocenil moji hudební práci a já měl možnost s veškerou pokorou představit svou hudbu úžasným účastníkům Burning man festivalu. Tento festival je více než jen párty. Je to život, je to umění, jsou to emoce. Nedá se to srovnat s ničím, co jsem za svých 20 hudebních let zažil. Nutno ještě zmínit, že tato událost je pořádána lidmi, kteří chtějí zanechat zprávu světu, aby každý nezanechával po sobě „stopu“ a každý prožitek si vzal do svého vlastního života a na párty.

Říká se, že na Burning Man festivalu jsou dva nejlepší časy pro hraní setu v aréně, tzv. Playa: západ slunce a východ slunce. Já měl příležitost, odehrát svůj set během těchto dvou časových období.

Zahrál jsem oficiální sunrise house set pro Playa Bubbles & Bass. Tato Playa rozdává mezi tančící účastníky zdarma šampaňské (asi 40 beden denně), jakožto dárek pro příchozí tanečníky. Můj set byl od 06:00 do 07:30. Úžasná zkušenost.

Můj Sunset set jsem zahrál na Imprompt sunset Playa. Tam se jednalo spíše o soulful muziku, která přinesla hluboké emoce, a nejeden účastník měl slzy na krajíčku z tohoto oduševnělého prožitku, což bylo prostě nepopsatelné.

  • Další novinka je, že máš svojí týdenní radiovou show. Pověz nám více.

Tato radiová relace je moje příležitost, kdy hraji opravdu pro sebe, a lidé mohou poznat, co miluji. V klubu jsi totiž omezený časem, musíš se hudebně napasovat do setu dje, co hraje před tebou a po tobě, a to není úplně svobodné.

Ve své radiové relaci prostě hraji to, co se mi líbí. Některé týdny jsou soulful, některé více deep a tech, nebo třeba afro. Když mám nostalgickou náladu, vrátím se do historie, zahraji nějaké opravdové house klasiky a postupně se propracuji až k novinkám. Vždy se snažím o to, aby můj set dával smysl. Když je příležitost, sem tam pozvu nějakého zajímavého hosta či zahraji úplnou novinku jiného producenta, kterou mi zaslal. Například český Dj Akrom se mnou nahrál B2B set hned pro druhé vydání show.

Je skvělé mít svobodu v rozhodování, co budu hrát a rádio SG1 (www.sg1house.com) mi nechává volné ruce. Což dává příležitost, kdy je možné slyšet moje čerstvé novinky ze studia Bedfunk labelu.

  • Jak často a kolik tracků se vydává na tvém labelu Bedfunk?

Nemám žádný diář či schéma, které jsou potřeba plnit. Viděl jsem nějaké labely, které se snažily vydávat v určitých časových periodách, což mělo dopad na kvalitu vydávané produkce. Já tedy sázím spíše na kvalitu než kvantitu. Minulý rok jsem na labelu vydal 8 tracků. Příští měsíc mě čeká obrovský release mého prvního alba složeného jen z mojí vlastní hudební produkce. Bude to takový výlet od soulful house do deep tech house instrumentální muziky. Na albu mám tracky s Leonem Dorrillem (úžasný zpěvák a textař) a s pár novými zpěváky, jako jsou Carrie Remington  (track ‚Hear me calling‘), The Self Love Witch na (track ‚Love Yourself‘) a Nicky Prince (track ‚Beat is Jumpin‘).

  • Které styly a jací další producenti vydávají na tvém labelu?

Prvenství “nečekaně” drží soulful house. J Dále na labelu vydává producent Soulful Session, který mimo jiné vydává tracky také na labelu Tonyho Humphries, Tony Records. Dále u mě vydává Alpha & Olmega, dvojice afrických producentů z Johannesburgu, se kterými pracuji na plno projektech.

Label Bedfunk taktéž využívá spolupráce s muzikanty jako je například Leon Dorrill, který je skvělý zpěvák a textař.

  • Jaká je budoucnost labelu Bedfunk?

Jak jsem zmínil, nejbližší budocnost je moje album. Pak samozřejmě další singly a nějaké remixy. Ale to se nechte překvapit. Nechci nic slibovat, protože mám rád, když mají věci svůj vlastní život a občas se vyplatí neplánovat veškeré detaily a počkat, jaká muzika přijde.

  • Vím, že si hrál v Praze již na několika parties v Paláci Akropolis a Pekelném baru. Máš rád českou elektronickou taneční scénu?

Samozřejmě. Myslím si, že vystupování v České republice přispělo k vytříbení mého hudebního stylu. A to především proto, že v Evropě je muzika přeci jenom trochu tvrdší než v Anglii.

Kluby a bary které jsem v Praze navštívil, mně připomínají staré londýnské kluby, s tendencí být důvěrnější a intimnější pro účastníky párty, což je podle mého názoru ideální pro house muziku.

  • Můžeš více porovnat českou a anglickou hudební scénu?

Jak jsem říkal, česká scéna mi připomíná ranou anglickou scénu, avšak v České republice jsou návštěvníci párties trochu mladší, než je zvykem v Londýně. Na druhou stranu, tito mladí lidé většinou ocení „pumping“ house muziku, kterou si s chutí rád zahraji.

Máme prostě štěstí, že house je mezinárodní záležitost, která spojuje lidi.

  • Těšíš se na svoje první hraní v Chapeau Rouge? Co si pro nás připravíš?

Moc se těším. Klub Chapeau Rouge má úžasnou lokaci v historickém středu města a číší z něj nepopsatelné vibrace. Byl jsem zde párkrát jako účastník párty a mám rad zdejší zvukový systém. O to víc se těším na hraní, protože jsem se doslechl, že po lednové rekonstrukci už bude nainstalovaný nový zvukový systém.

A co si připravím? Budu hrát tracky ze svého nového alba a taktéž určitě zahraji track ‘Like before’, který vydávám na labelu Dj Spena, Quantize. Zpěv k tomuto tracku nahrál legendární E-man, který stojí za legendárním hlasem v tracku od Johna Cutlera, ‘It is yours’ (https://youtu.be/eesqwHxGw6w). Tento světový hit je část „house“ historie a doufám, že se to bude lidem líbit.

Jinak tracky si samozřejmě dopředu nepřipravuji, ale už teď vím, že budu hrát trochu více „bumpy“, což se bude českým posluchačům líbit. Bude to moderní klubový styl, který přinese na parket hodně energie.

A co bych řekl na závěr? Už se prostě nemohu dočkat. Přijedou se mnou také přátele z Anglie, abych jim ukázal, jak se paří v České republice. Bude to jistě velice speciální noc.