Před dvěma týdny, 16. února, vydal 3LAU své debutové album ULTRAVIOLET, u kterého se tedy osobně zasekávám. Pro ty z vás, kteří si rádi poslechnou progresivnější a pomalejší skladby, je to správná volba! Občas zní, jako by na nich pracovali The Chainsmokers nebo Major Lazer, ale vůbec nezabolí, protože je to opět něco nového, svěžího a … krásného? To je to slovo? Musím pochválit texty a skvělou hudbu!

Tracklist:
01. Ultraviolet
02. Touch ft. Carly Paige
03. Close ft. Oly
04. Fire ft. Said the Sky & NÉONHEART
05. On My Own ft. Nevve
06. Walk Away ft. Luna Aura
07. Winter
08. Star Crossed
09. You Want More ft. MAX
10. Arcana
11. Worlds Away ft. Emma Hewitt

Hudbu poslouchám denně … 365dní v roce, což je 12 měsíců, 52 týdnů, taky 7 dní v týdnu a 24 hodin denně … dobře, takhle žhavý to zas není, ale poslouchám ji více, než je zdrávo. Poslední dojmy z EP jsou DVBBS vydávají své třetí EP „Blood of My Blood“! a dnes pro vás přiblížím album Ultraviolet od 3LAU.

Mé první setkání s tímto albem je se skladbou Touch ft. Carly Paige (odkaz na YouTube). Ten text… mě… doslova… rozsekal… cítím v tom takové spojení s mou aktuální situaci. Víte, miluji skladby, kde se mohu ztotožnit se situací, kde cítím ten dotek (doslova). Singl jsem si okamžitě zamiloval, má i zajímavý drop a melodii. Určitě doporučuji! Dále vypíchnu song Fire ft. Said the Sky & NÉONHEART (odkaz na YouTube), který vyšel nejdříve, už v říjnu roku 2016. Skladba je poklidná, doprovod na piánu s bubny a zajímavým trapovým nádechem. Walk Away ft. Luna Aura (odkaz na YouTube) také parádní chillová práce. Pokud hledáte něco klasického, rychlejšího a s nápadem, tak track Winter (odkaz na YouTube) je přímo to pravé. Instrumentál s doprovodem vaší kývající se hlavy – a jestli vám ani tohle nestačí, tak se singlem Arcana (odkaz na YouTube) si už budete dávat hlavou přímo do stolu. Úžasný trapový nápad!

Nebudu vám tu odříkávat všechny skladby, protože každá má něco do sebe. Album obsahuje 11 singlů a každý si v něm určitě najde to své. Můžete jej poslouchat na Spotify, Apple Music, YouTube, viz odkazy níže.

YouTube odkaz na album
Apple Music odkaz
Spotify

Sám tedy dávám po dlouhé době nějakému albu 10/10 a to jsem 3LAUa ani moc neznal.