Hledáte jaký koupit kontroler pro Serato DJ, ale nejste si jisti? V tomto článku vám vysvětlím, čím se kontrolery Serato DJ liší. Zároveň uvidíte našich pět nejlepších DJ kontrolerů pro Serato pro rok 2021. Pro začátečníky i pokročilé.

1. Pioneer DJ DDJ-1000SRT

DDJ-1000SRT od Pioneer DJ je v zásadě verzí Serato jeho velmi populárního kontroleru DDJ-1000 Rekordbox. Přišel po DDJ-1000 a byl to hodně žádaný.

Nemá plně komplexní kontrolu nad Serato (například neexistuje žádná kontrola nad efekty ze Serata, které budou pro některé rozhodující), ale je to proto, že se zaměřuje na DJing, pro klubové DJs.

Cena: 35.690 Kč

2. Roland DJ-707M

Roland DJ-707M je jedním z nejvíce šíleně výkonných kontrolerů pro Serato DJ, jaké kdy byl vyroben, s obrovským množstvím vstupních, výstupních a samostatných funkcí, jaké jste dosud v takovém zařízení neviděli.

Má „zónový“ výstup, takže s ním můžete hrát ve dvou místnostech najednou, je to samostatný mixážní pult, má EQ, omezovač a kompresi napříč „výstupními“ scénami hlavního výstupu, které lze uložit, a – jelikož je Roland – existuje zabudovaný také bicí automat a řadič. Podobné zóny můžeme znát i z Denon DJ Prime 4.

Cena: 21.990 Kč

3. Numark Mixtrack Platinum FX

Numark uvedl na trh Numark Platinum FX (a levnější Numark Pro FX) v roce 2020 a okamžitě ovládl kategorii základní úrovně. Tato složka kontrolerů je dobře postavená, má dobré jogy a má snadné a zábavné ovládání efektů, včetně scratche vhodného pro DJs.

Platinum FX je náš oblíbený, protože má užitečné obrazovky na jogu a může ovládat čtyři decky. Tyto jednotky jsou dodávány se Serato DJ Lite, takže budete muset zohlednit upgrade na Pro verzi a neměli byste očekávat komplexní kontrolu nad funkcemi Serato (efekty, i když jsou zábavné, možnosti jsou omezené).

Cena: 6.590 Kč

4. Hercules DJControl Inpulse 500

Hercules je známý kontrolery základní úrovně a Inpulse 500 je dosud nejambicióznějším kontrolerem. Je dvoukanálový, a i když v ovládání je trochu divná Hercules (má několik světelných ukazatelů, které vám pomohou zjistit, která stopa je vpředu “nebo„ vzadu “, například při mixování), v zásadě sleduje osvědčené rozložení a formát kontroleru.

Je poměrně velký, má užitečné nohy pro jeho zvedání (a podsvícení), obecně je zábavný pro DJs. Skutečně ho zklamalo jen velmi omezené mapování efektů a poměrně levné vzhled jogu, které se časem hodně opotřebovává.

Cena: 7.990 Kč

5. Numark DJ2GO2 Touch

DJ2GO2 Touch je opravdu malé zařízení, které je dodáváno se Serato DJ Lite. Tento nejnovější model, uvedený na trh v roce 2020, přidává jogy, se kterými můžete skutečně scratchovat – odtud název „Touch“.

V tom malém těle je natlačená zvuková karta, takže kromě zjevně omezených ovládacích prvků má obecně to, co najdete ve větších kontrolerech – a přesto ho můžete hodit do doslova do kapsy!

Cena: 1.799 Kč