Amsterdam Dance Event letos oslavil 24 let a ohlásil další zlomený rekord. Pojďme ale pěkně popořadě. Ve dnech 16. – 20. října hostila nizozemská metropole více jak tisíc akcí, což je o 200 eventů více jak loni, a přilákala 400 tisíc návštěvníků z více jak 150 zemí světa. Přítomno bylo 9 150 delegátů a slyšet jsme mohli 600 přednášejících, kteří vystoupili na různých workshopech či masterclass přednáškách.

Celý kulturní program se rozšířil na více jak 40 oblastí po celém Amsterdamu, a to včetně Kunstfort Vijfhuizen či ICK ZuidOost. Ten se pak soustředil zejména na párty situaci ve Francii, ale zvláštní pozornost byla věnována i zemím jako Čína, Kanada nebo Japonsko.

V rámci ADE také proběhla akce AMF, kde se již tradičně vyhlašuje anketa o nejpopulárnějšího DJe planety (DJ MAG). Letošní vítězové jsou Dimitri Vegas & Like Mike (psali jsme zde). Ani tato anketa nezůstala pozadu, když oznámila pokořený rekord v počtu došlých hlasovacích „lístků“. Volba DJského krále tak zaznamenala více jak 1 200 000 hlasů a ač od mnoha umělců sklízí kritiku (zejména kvůli výhře belgické bratské dvojice), tak jí rozhodně nelze upřít, že neustále nabírá na popularitě.

A jak to bude příští rok? V kalendářích si rezervujte datum 21. – 25. října 2020.
Registrovat se můžete zde.