ADE neboli Amsterdam Dance Event netřeba představovat. Této akce se pravidelně účastní většina předních DJs a představuje samotný vrchol celého podzimu. Akce dosáhla celoevropské popularity- není se čemu divit, vždyť má skoro stejně dlouhou tradici (je o tři roky mladší), jako existence České a Slovenské republiky. 

Organizátoři každým rokem posouvají laťku o kousek víš. Kromě toho, že v termínu od 19. do 23. října dojde k vyhlášení nejoblíbenějšího DJe planety (DJ Mag 100), tak se mohou návštěvníci těšit na více jak dvě tisícovky DJů a producentů, kteří zahrají na několika desítkách akcí. Kompletní přehled vždy uvěřejňuje oficiální web ADE – https://www.amsterdam-dance-event.nl/en/Holandská metropole očekává návštěvnost desítek tisíc návštěvníků a klade důraz na pestrý program, který kromě večerních mejdanů zahrnuje i různá školení, přednášky, filmové projekce či výstavy.

Rozdělení ADE je následující: „Festival“, „Arts & Culture“, „Pro“ a „Lab“.Festival označuje nám velmi dobře známé mejdany. Jsou zaměřeny na všechny žánry a subžánry elektronické hudby, takže si skutečně každý přijde na své.Umění a kultura je název pro odvětví, které má přiblížit elektronickou hudbu s jinými uměleckými i kulturními oblastmi a zaměřuje se tedy na přesah do jiných témat.

Lab je zaměřený na začínající producenty, kteří se mohou prostředníctvím přednášek a dalších setkání posunout ve svém oboru. Poslední částí je pak Pro, který má tři hlavní podtémata: Business, který je zaměřen na podnikání a obchod celého průmyslu elekronické taneční hudby. Budoucnost, jejímž cílem je přinést nejnovější trendy a vývoj v elektronické hudbě, inovace a podobně. Posledním tématem je pak Svět, který bude pojednávat o všem ostatním, spojitostech zdraví a hudby, sociální změny a další s tím spojená témata.
Letošní Amsterdam Dance Event bude největší za poslední roky. U toho nesmíš chybět!