Německý festival AirBeat One se řadí mezi jedny z nejnavštěvovanějších EDM festivalů na světě. Každoročně ho navštíví více než 50 tisíc lidí a nejinak tomu bude i letos: uskuteční se mezi 10. a 14. červencem na letišti Neustadt-Glewe severně od Berlína. Pro české publikum patří tento festival mezi nejdostupnější – ať už z hlediska vzdálenosti nebo ceny vstupenek – a proto se na Airbeat One tradičně chystá několik stovek příznivců elektronické taneční hudby z Česka i Slovenska.

Měsíc před konáním akce organizátoři odhalili kompletní line-up včetně timetablu. Hlavní program se odehraje na mainstage ve čtvrtek, pátek a sobotu:

Hned ve čtvrtek 11. 7. si pro nás připravili několik DJských es. Kromě domácího Tujama tu vystoupí Oliver Heldens, Afrojack, Wéčka či Armin van Bureen. Celý den pak bude zakončovat DJ Snake. Z hlediska line-upu ovšem nejzajímavěji vypadá B2B set mezi Jauzem, Slushiim a Netskym. Mezi 4 a 5 hodinou ranní pak například na stage Terminal vystoupí duo Lucas and Steve.

Páteční program pak láká na Alana Walkera, Vini Vici, KSHMRa či Alessa. Závěr večera bude patřit 90minutovým setům Martina Garrixe a Dimitri Vegas & Like Mike.

Poslední, sobotní den je z pohledu vystupujících lehce slabší. Poměrně brzy (od 17:30) vystoupí Steve Aoki, později ho během večera vystřídá Will Sparks, Danny Avila či američtí The Chainsmokers. V solo setu vystoupí i jeden ze členů Swedish House Mafia, Sebastian Ingrosso. Po závěrečném velkolepém ohňostroji celou mainstage uzavře showman Timmy Trumpet. Párty se poté přesune na další stage, ve kterých bude znít až do 6 ráno hudba Mikea Williamse či dua Moksi.

Lístky na Airbeat One jsou stále v prodeji. Aktuálně je dispozici čtvrtá a pátá vlna vstupenek (od 152 do 175 eur za 3 dny). K dispozici jsou i jednodenní vstupenky a lístky na otvíračku ve středu 10. července. Organizátoři do prodeje uvolnili i pronájem privátní toalety, jak jsme psali zde.