Nebudu psát, jaký velký objev jsem učinil. Za tu dobu, kdy cestuji po festivalech, jsem na tuhle možnost ale ještě nenarazil. Takže ti, kteří už tohle někde viděli, tak omluví mojí neznalost. Každopádně mi to přijde jako zajímavý nápad, který by mohli okopírovat i pořadatelé tuzemských festivalů.

O co jde?
V sousedním Německu proběhne již tradičně festival Airbeat One, který se v posledních letech řadí mezi ty nejlepší v Evropě, a to ať už jde o stagedesign (který mají opravdu na úrovni), zázemí pro návštěvníky či skladbu line-upu. Letos zde vystupují takové hvězdy, jako Afrojack, Alan Walker, Armin van Buuren, Martin Garrix, DJ Snake, Steve Aoki či The Chainsmokers.

Jednou z důležitých věcí je i zákaznický komfort, který je veden s německou precizností a na webu eventu tak najdete různé druhy vstupenek na všechny možné zvýhodnění. Letos se zde například prodává paušální vstupenka na všechny atrakce (nebude chybět ruské kolo a kolotoče), předplacené drinky, anebo také soukromá toaleta.

Ano, za 162 Euro (cca 4 200 Kč) si můžete na všechny čtyři dny pronajmout vlastní „toiku“, která bude zabezpečena zámkem a bude jen vaše. Organizátoři pak na webu doporučují, že ideální je pro partičku až 12ti lidí, ale jak s tím naložíte, je čistě na vás. „Vstupenku“ pro vlastní záchod pak lze zakoupit pouze v kombinaci s lístkem na festival.

Myslíte si, že je o záchody zájem? Samozřejmě! Aktuálně promotéři hlásí 75 % prodaných privátních WC a pravděpodobně se vyprodají. Každopádně za nápad dáváme palec nahoru. Více pak na webu samotného eventu.