Už pátý ročník akce Život je dar se chystá na 23.2.2018 v krajském městě Zlín na Moravě. S heslem – pomáhej zábavou – se tu opět přes dva tisíce lidí bude bavit v klubech, cvičit ve  fitness centrech nebo si užívat dopolední program v multikině GA cinema. A to všechno na podporu pacientů tamního Komplexního Onkologického centra při Krajské Nemocnici Tomáše Bati. Letošní benefiční den podpoří z české klubové scény také slavné Dj-ské duo Matamar nebo  Richard Reynolds. Klubů a dalších míst, kde se půjde zapojit do projektu bude víc než deset.

Více než 1 250 000 Kč se podařilo během uplynulých 4 let vybrat nadaci Vita donum est, podporující zlínskou onkologii unikátním způsobem. Jednou ročně všechny kluby, většina sportovních center, ale i divadla nebo kina otevřou své dveře v rámci akce Život je dar. Díky jednotnému systému vstupenek návštěvníci zaplatí pouze jednou a s páskou na ruce se potom mohou jít bavit na všechna místa. Navíc veškeré finanční prostředky, které se takto vysbírají, putují opravdu potřebným. Členové fondu totiž pracují zdarma, stejně jako všichni umělci, kteří vystupují bez nároku na honorář.

Letos z české klubové scény do zlínského klubu Fénix míří podpořit tuto akci rovnou dvě jména, které jsou v souvislosti s mejdany u nás skloňovány velmi často. Prvními jsou Matamaři, které snad není potřeba ani představovat, jejich produkci můžete znát i z rádiového éteru a není snad pořádný klub, kde se ještě neukázali. Druhým velkým jménem je Richard Reynolds.Tomu se taky koncept pomoci druhým skrz mejdany líbil a přijal naše pozvání. Richard taky patří do skupiny našich producentů a Djs, kteří jsou pravidelně bookováni na největší akce během celého roku. Supportovat tyto hvězdy mají lokální Djs jako Meyw, Mirix nebo Sorow.

Celé město ale nabídne daleko více možností zábavy i pro ty, kteří mají náladu na jiný typ hudby. Do Star klubu Flip se vydejte pokud máte rádi devadesátky, ty tady přijedou naservírovat pánové Martin Hrdinka z Českého Rozhlasu a Martin Hájek s pořadu Diskopříběh na rádiu Kiss. Klub Bamboo na Jižních svazích opět přivítá velmi známé jméno z pole DnB stylu, dorazí legendární B-Complex. Infinity Coctail bar bude bavit český hip hopový DJ a producent Fatte společně s účastníkem několika světových battlů – Dj AKA. Blok 12 roztancuje Dj a Mc Rico, zakladatel nejstarší RnB noci v RadostiFX. Sekundovat mu bude DJ Daniel známý v párty ulici Stodolní v Ostravě. A pokud někomu nevoní reprodukovaná hudba, kavárna Továrna nabídne živou jazzovou muziku v podání Projekt 21, Naty & Gents a závěrem live mixu DJ Monity.

Program akce Život je dar beží už od rána, tedy je jasné,že se nezaměřuje pouze na kluby. V rámci projektu proběhne také benefiční aukce na serveru aukro.cz, kde můžete vydražit třeba rukavice Petra Čecha nebo korunku České Miss 2008 Elišky Bučkové.

Pro sporťáky proběhne týden před akcí, tedy 17.2 fotbalový turnaj na hale zlínské průmyslovky, kde si to týmy rozdají s hráči prvoligového klubu FC Fastav Zlín. Příznivci jiného pohybu, než je fotbal samozřejmě také nepřijdou zkrátka. Během benefičního dne už od dopoledních hodin otevřou své dveře pod hlavičkou Život je dar posilovny, sportovní a dance centera s nadupaným programem lekcí. Takže i návštěvou hodiny boxu nebo tanečního workshopu mohou lidé přispět do projektu a pomoci pacientům s onkologickou nemocí.

Organizační tým projektu myslí také na rodiny s dětmi. Pokud si chcete večerní program pořádně užít a nevíte jak unavit své děti, stačí je vzít během dopoledne do multikina Golden Apple Cinema, které nabídne hned dvě vystoupení. Kouzelný karneval plný zpěvu a magie doveze sám prezident Českého kouzelnického svazu – Jirka Hadaš. S bublinami nebo balonky si na podiu kinosálu bude hrát bavič nejmenších – klaun Brdík.

Ať už se zapojíte do projektu Život je dar aktivně návštěvou jedno z míst v programu nebo pasivně zasláním dárcovské DMS či peněz na účet, my vám děkujeme. Protože každá pomoc se počítá.

Pro rodiny s dětmi Kouzelný karneval, sporťáci dostanou fotbal nebo fitka a milovníci luxusu pořídí korunku Elišky Bučkové. I takový program nabídne Život je dar 2019.