Švédský maestro Alesso je bezpochyby jeden z nejlepších umělců, co se elektronické hudby týče. Jeho legendární tracky jako „Years„, „Heroes„, „Sweet Escape“ či „Tear The Roof Up“ ovlivnily tisíce lidí po celém světě, kteří tak rozšířili novou generaci raverů. Alesso byl, dá se říct, od roku 2013 velkým průkopníkem a jeho progressive house se i v jeho mladém věku vyrovnal těm největších hvězdám na taneční scéně.

Ovšem všechno jednou končí a v poslední době se o tom přesvědčil i tento umělec. Ten je nyní se styly nepředvídatelný jako počasí a nedávno se dokonce zhlédl v brazilských rytmech.  I přes to, že se skalním fanouškům nelíbí, kam jeho styl směřuje, většina stále doufala, že Alesso dostane, jak se říká, rozum. Nyní však DJ vzal iluze i těm zbývajícím věřícím a v jednom nedávném rozhovoru uvedl, proč nemá v plánu se vracet k žánru, ve kterém byl tak dobrý.

Nejsem ovlivněn pouze taneční hudbou. Jsem ovlivněn i jinými žánry, které právě mohu zakomponovat do taneční hudby, protože si myslím, že tohle je budoucnost. Nyní je pro mě dost zajímavá brazilská hudba. Nedávno jsem tu byl a šel do klubu, kde jsem ještě nic podobného neslyšel. Bylo to velice osvěžující,“ uvedl Alesso.

„Když se stanete známým určitým stylem (jako já progressivem), začnete mít pocit, jako když jste ve vězení! Nyní trochu experimentuji, zkouším spojovat různé styly a konečně se za dlouhou dobu také bavím. Můj další track bude velice odlišný a už se nemůžu dočkat, jak své fanoušky překvapím.“

Pokud můžete dělat to, co vás baví, je to jedna z nejlepších věcí na světě. Každopádně nás mrzí, že umělec s progressivem skončil, alespoň prozatím, úplně. A jaký Alesso se líbí více vám?

Zdroj: youredm.com, youtube.com