Existují stovky DJs, kteří se ve svém volném čase věnují různým aktivitám. A co si budeme povídat, moc toho času není. Někteří rozšiřují svůj merch, další cvičí kung fu nebo se zabývají charitativními akcemi. Přesně o jednu takovou se postarala i samotná legenda Armin van Buuren v jedné dětské nemocnici v Nizozemí. Král trancu byl požádán nadací Muziekids, zda by nechtěl otevřít hudební studio v Prinses Máxima Centrum v Utrechu, kde se léčí děti trpící rakovinou.

Pro dnešní den čítá nadace již šesté studio tohoto typu v Nizozemsku, aby děti mohly bojovat se svojí nemocí, ale nepřicházely tak o svoji kreativitu a nadání ve světě hudby. Každý projekt má i svého kmotra a pro tento připadl rovnou Armin.

Ten otevřel studio spolu s několika mladými pacienty a starostou města. Po otevření se také setkal se stovkou dětí a dalšími návštěvníky, kteří se přišli na nové studio podívat.

Zaprvé mám svoje vlastní děti, takže se to může stát klidně i mě, že moje dcera nebo syn budou mít rakovinu, protože se bohužel v minulosti mé rodiny vyskytuje. Zadruhé vím, jak moc pro mě hudba znamená. Život není bez hudby nic, a proto je to pro mě nesmírná čest, že mohu spojit své jméno s touto iniciativou,“ svěřil se sám umělec.

Zdroj: weraveyou.com, youtube.com