Ruská hvězda Arty vydal skladbu, kterou věnoval svému kolegovi, kamarádovi Aviciimu, který si vzal svůj život 20. dubna tohoto roku (psali jsme zde). Avicii hrál v Artyho kariéře velkou roli a v jeho začátcích mu pomohl se dostat tam, kde je nyní.

V roce 2011 ho Avicii požádal, jestli by pro něj Arty nehrál warm-up set v průběhu jeho silvestrovské party v New Yorku. Tato akce byla vyprodána během několika minut a jednalo se o největší party, na které Arty do té doby vystoupil. Od té doby Avicii hojně podporoval Artyho muziku jak ve svých setech, tak i ve své radio show a stali se z nich velcí kamarádi. Kromě toho, ona silvestrovská noc také nastartovala Artyho popularitu v Severní Americe a v průběhu dalšího roku pak také hrál několikrát po Aviciiho boku na Ibize.

Díky tomu všemu je nad slunce jasné, že Aviciiho smrt Artyho velice zasáhla. Arty se proto rozhodl uctít jeho památku nejlepším možným způsobem, jakým umí, a to skladbou, kterou vzdal poctu Aviciiho životu. Arty svůj track příhodně pojmenoval ‚Tim‚.

A není to jen jméno, kterým tato skladba dává vzpomenout na jednu z největších ikon taneční hudby všech dob. ‚Tim‘ je vibrující progressive house track, inspirovaný momenty a melodiemi, pro které se stal Avicii tak populární. Tato skladba byla tvořena vzpomínkami a emocemi na ztraceného mentora a přítele. Jak sám Arty řekl, tvorba tohoto tracku byla tím nejtěžším, čím si v průběhu své kariéry prošel, zároveň se ale také jednalo o terapeutický a nezbytný proces.

‚Je pro mě docela těžké hrát tento track v těchto dnech,“ řekl o své novince Arty. „Pořád se necítím v pohodě ohledně toho všeho, co se stalo, ale pokaždé, když tento track hraji … a není to krátká skladba. Má to opravdu hodně emotivní breakdown, ale lidé pořád tančí. Mají tolik energie. Udělal jsem tuhle skladbu pro svého přítele. Chtěl jsem uctít jeho památku. Chtěl jsem udělat něco správného a podle mého názoru je tohle ta správná věc.“

Arty ‚Tim‘ vyšel na Armada Music.