Avicii

Asi jste zaznamenali zprávu, že švédský hudební kouzelník a populární DJ – Avicii – ukončí svou bohatou kariéru. Stane se tak v letošním roce, kdy Tim odjede svou poslední tour a následně pověsí sluchátka na hřebík. K nám se teď dostala zajímavá informace od jednoho z tuzemských promotérů, který dostal nabídku na jedno z posledních vystoupení severského hitmakera. Podle údajů, které e-mail obsahuje, si za vystoupení účtuje až 700 tisíc Euro. To z něj dělá nejdražšího DJe světa a přeskočil tak David Guettu či Calvina Harrise, kteří si účtovali až 500 tisíc Euro.

Ostatně není se čemu divit. Poté, co Avicii ohlásil konec své kariéry, oznámila společnost viagogo (největší online prodejce vstupenek na světě), že během 48 hodin se na jeho vystoupení prodalo o 150 % lístků více. Vypadá to, že fanoušci si moc dobře uvědomují, že odchází legenda taneční hudby a jedna velká éra se blíží ke konci. Moc dobře si je toho vědom ale i jeho management, a o nabídky evidentně není nouze, protože už teď jsou potvrzeny zastávky v Japonsku, Anglii, Koreji, na Ibize a další!

Na závěr pak trošku odbočíme zase směrem k hudbě: níže se můžete podívat na novinku, kterou Avicii vyprodukoval s krajanem Alessem a zpěvačkou Sia. Novinka zatím nemá název a neznáme ani termín vydání, ale je z ní cítit návrat k jeho melodickým kořenům a dá se předpokládat, že hudebně bude v létě bodovat ve všech hitparádách.