To, o čem se spekuluje už od pátku 20. dubna, teď potvrdila rodina. Řeč je o smrti švédského DJ a producenta Aviciiho, který z tohoto světa odešel ve věku 28 let. Z prohlášení je patrné, že Tim se tak trochu dostal do světa, ve kterém vlastně být nechtěl, a ačkoli miloval muziku nade vše, tak turné jej uvádělo vždy do stresu. Což je velmi dobře vidět i v dokumentu True Stories (pro který jsme obstarali titulky).

Náš milovaný Tim byl hledající, křehká umělecká duše, která pátrala po odpovědích na základní existenční otázky. Byl perfekcionista, který tvrdě pracoval obrovským tempem. To vedlo k extrémnímu stresu. Když přestal jezdit na turné, chtěl nalézt rovnováhu v životě, aby byl šťastný a byl schopen dělat to, co měl nejradši – hudbu. Přemýšlel nad významem života a štěstí. Nemohl takhle dál pokračovat. Chtěl najít mír. Tim nebyl stvořen pro obchodní mašinérii, ve které se ocitl. Byl citlivým chlapcem, který miloval své fanoušky, ale vyhýbal se pozornosti. Je ztracen, ale bude navždy milován. Díky jeho hudbě na něj nezapomenete, uvedla ve svém prohlášení rodina.

To přišlo necelých 24 hodin poté, kdy ománská policie uzavřela případ jeho smrti s vyjádřením, že se nejednalo o vraždu. Jak Avicii svou sebevraždu provedl, však stále zůstává záhadou. Nechť odpočívá v pokoji.