Tenhle příběh není žádnou novinkou a je dost možné, že ho budete znát, ale já na něj narazil teprve nedávno a přišla mi škoda se o něj nepodělit s vámi, protože se jedná o jednu s nejvíc emotivních skladeb od švédského hitmakera.

Avicii alias Tim Bergling nás opustil 20. dubna 2018 a pro celý hudební svět to byla velká rána. Na jeho počest se 5. prosince 2019 (tedy více jak rok a půl po jeho smrti) konal event, kde vystoupila plejáda známých DJů a to především z řad jeho kamarádů. Jedním z nich byl i David Guetta, který přítomný dav šokoval se singlem „Before I Could Say Goodbye„.

Jedná se o kolaboraci mezi Aviciim, Davidem Guettou a Afrojackem, která nikdy nevyšla a zůstala v šuplíku zmíněných producentů. David Guetta při svém vystoupení do mikrofonu řekl, že singl hraje poprvé a naposledy. Skladba původně obsahovala jiný vokál, a David napsal svůj vlastní, který je ale velmi emotivní.

Právě vokál byl jedním z důvodů, proč se singl nikdy nedostal ven. Na to poskytl odpověď jeden ze skladatelů Afrojack, který na internetu streamoval demodrop (lidé mu posílají vlastní skladby, které on komentuje a celé to vysílá na internet – pozn. red.). Při jednom singlu se totiž úplně zasekl, protože někdo vytvořil a zaslal mu dokonalou kopii „Before I Could Say Goodbye“. Nizozemský DJ pochválil producenta, že odvedl dobrou práci a poskytl i několik informací o tvorbě originálu. Důvodem, proč skladba nikdy nevyjde je ten, že Avicii nebyl spokojený s vokálem, který chtěl přepracovat. Tuhle informaci řekl svým kolegům pouze pár dní před jeho smrtí.

Afrojack a David Guetta se tak rozhodli respektovat přání Aviciiho a oficiálního releasu se nikdy nedočkáme. To ovšem neznamená, že nevznikla řada remaků a nebo, že si track nemůžete poslechnout.