Letošní událost Amsterdam Dance Event byl plný překvapení a důležitých milníků v oblasti elektronické taneční hudby. Martin Garrix dosáhl při vyhlašování cen DJ Magu svého hattricku, Hardwell odehrál poslední vystoupení před plánovanou pauzou a nakonec se ukázalo, že nebyl jediný, kdo chystal něco jedinečného.

22. října proběhla ve Stockholmu tisková konference, na které se oficiálně opět dali dohromady Swedish House Mafia, což jistě nikomu neuniklo. Na tuto informaci čekal EDM svět několik měsíců a všechny spekulace a vodítka jsou tím pádem u konce. Nicméně server weraveyou.com přišel nyní s informací, že Axwell a Ingrosso se rozhodli ukončit svůj projekt jako duo. Plánované ukončení je údajně kvůli práci na novém albu SHM a mělo by trvat nejméně do května.

Tento „odchod“ si tak vybrali, stejně jako Hardwell, na jedné akci v rámci ADE. U Švédů to byl konkrétně event AMF, který doprovází i již zmiňovaný DJ Mag Top 100 DJs Poll. Jejich spolupráce trvala pět let a za tu dobu si na své konto připsali jedny z největších hitů elektronické hudby vůbec. Tracky jako „More Than You Know„, „Sun Is Shining„, „How Do You Feel Right Now“ nebo „On My Way“ budou už neodmyslitelně patřit ke skvostům nejen festivalových setů.

I přes to, že jako dvojice končí, tak věříme, že jako opětovné trio v podání Axwell, Ingrosso a Steve Angello budou ještě silnější.

Zdroj: mixcloud.com, weraveyou.com