axwell ingrosso

Letos na jaře oznámily bývalé 2/3 legendárního tria Swedish House Mafia, tedy Axwell a Ingrosso, že připravují své společné debutové album, které by mělo vyjít ještě v letošním roce. Nicméně situace se trochu změnila a konečně máme přesnější info, jak to z jejich albem vypadá. Takže, pánové podepsali kontrakt s vydavatelstvím Def Jam Recordings, na kterém zkraje příštího roku vydají své album. Tento label spadá pod křídla gigantu Universal Music Group. Nicméně, ve Velké Británii vydá jejich debut Virgin EMI, taktéž spadající pod UMG. Virgin EMI stál také za vydáváním tracků Swedish House Mafia.

Def Jam založil Rick Rubin a ve světě je známý především pro své hiphopové kořeny. Nicméně, na začátku tohoto roku se rozešel se svým dřívějším partnerem v podobě Island Records, díky čemuž se opět stal samostatnou jednotkou. V letošním roce tento label rozšířil svoji základnu umělců, když nedávno taktéž podepsali kontrakt s dalším talentovaným Švédem, kterým nikdo jiný než Alesso, jenž by měl vydat své debutové LP tento podzim. Axwell a Ingrosso jsou ale pořád největší úlovek v nájezdu tohoto labelu do oblasti elektronické taneční hudby.

„Jejich hudba je pokroková, inovativní, osvěžující a nezná hranic,“ řekl CEO Def Jam Recordings Steve Bartels, který jejich podpis nazval jako „obrovský moment pro nás všechny.“ Bartels se také nebál vyzdvihnout odkaz samotného labelu, který má podle něj DJské kořeny, jelikož dříve vydával hudbu takovým jménům jako Beastie Boys, Public Enemy a LL Cool J. Ti všichni si osvojili aspekty DJingu, ze kterého se poté dostali do hiphopového mainstreamu. Také nezapomněl poukázat na jejich logo, které je jasným odkazem na jejich DJské kořeny a kulturu.