• Pro fanoušky elektronické taneční hudby je vždy potěšením, když mohou vidět spojení svého světa s tím komerčním, respektive se světoznámými zpěváky. V minulosti k takovým kolaboracím docházelo již mnohokrát, ale v minulosti neměla taneční hudba takhle silnou pozici, ale bylo třeba si jí vybojovat. Možná si vzpomínáte na dokument What We Started (ke kterému jsme financovali titulky), kde je zmíněný průlom v tomto oboru, který tehdy zaznamenal Paul Oakenfold, který jezdil jako předskokan pro U2 a dělal i oficiální remix pro Madonnu.

    Nyní je situace výrazně jiná a mnoho DJs či producentů se podílí na skladbách velkých hvězd. Hned tři takové singly připravil Axwell pro slavnou zpěvačku Lady Gaga. Dlouho se spekulovalo, že švédský mafián má prsty v její nové desce, a nyní to sám potvrdil na svém twitterovém účtu. Mělo by se jednat o skladby Free Woman, Sine From Above a Alice.

    Pro úplnost dodejme, že Ax není jediný, kdo se na desce podílí, protože potvrzena byla i kolaborace Lady Gaga s producenty jako Madeon, Skrillex, Tchami a Boys Noize. Release desky měl být 10. dubna, ale vzhledem ke koronavirové situaci bylo vydání odloženo na 29. května. Venku je však například singl Stupid Love, který produkoval zmíněný Tchami a ve světě mobilních telefonů se o něm mluví, protože byl celý natočen na iPhone.