axwell

Zná ten pocit, když jste slyšeli track, který se vám moc líbí, ale víte, že se jeho vydání možná nikdy nedočkáte? Tak přesně tenhle pocit si posledních 6 let prožívají fanoušci švédské megastar Axwella. O něm je známo, že je na svou produkci velice náročný a nevydá nic, s čím není na 100 % – možná i na 110 % – spokojený. Také je o něm známo, že než se na tuhle hranici dostane, tak klidně dokáže mít skladbu rozdělanou i několik let. A přesně tohle je případ jeho tracku ‚Think About It‚, který bych se nebál označit za jeho opus magnum.

Axwell feat. Richard Archer – Think About It (verze roku 2015)

Axwell hrál tento track vůbec poprvé v roce 2009 a naposledy byl slyšen v jeho setu o rok později. Od té doby jako by se vypařil. Až doteď. Jeden fanoušek natočil a poté na youtube nahrál video z letošního vystoupení Axwella s Ingrossem na finském festivalu Ruisrock. Právě v tomto videu hrají novou verzi ‚Think About It‘, která je kromě hlasu zpěváka Richarda Archera nově doplněna také o ženský vokál. Jinak text a melodie zůstaly stejné. I když u toho druhého je to těžší na posouzení, jelikož pro tento účel máme jen videa z youtube.

11720460_10205096328708177_907596323_n
Axwell a Richard Archer

‚Think About It‘ je také živoucí důkaz toho, jak je Axwellova produkce nadčasová. Když vezmete v úvahu, že tato skladba vznikla před šesti lety a když ji zahráli nyní, tak si spousta novějších fanoušků myslela, že je to naprostá novinka. Tento song je na míle vzdálený většině současné produkce. Ihned po zveřejněný zmiňovaného videa z Ruisrock festivalu se na internetu, zejména pak na twitteru a hlavně na Axwellově fóru, strhla doslova lavinová reakce. Jen na Axwell fóru přibylo během tří dnů 18 stránek příspěvků.

Bez zajímavosti určitě není, že nenajdete jediný záporný komentář. Momentálně nevíme, jestli ‚Think About It‘ vyjde jen jako Axwellův singl, nebo bude součástí jeho chystaného alba se Sebastianem Ingrossem. Je také možné, že bude třeba součástí nějakého speciálního CD k 10. výročí Axwellova labelu Axtone, které v letošním roce slaví tento významný milník. Nevíme, kdy vyjde. V tomto ohledu nevíme vůbec nic. Co ale víme, je, že po těch všech letech je tenhle song tady. A to je hlavní. Je opět na čase začít o tom přemýšlet.

Axwell feat. Richard Archer – Think About It (verze roku 2010)