Ne každý čtenář na našich stránkách je DJ, a tak by nebylo od věci si říci, co ten Beatport vlastně je? Ve zkratce se jedná o internetový obchod s taneční hudbou (ve formátu MP3, WAV, FLAC a další), kam labely a interpreti nahrají svou skladbu a Vy si ji pak za určitou částku (cca 2 dolary za kus) můžete koupit a následně stáhnout. Beatport si pochopitelně účtuje „feečko“ za zprostředkování a jelikož je největší server na světě tohoto typu, tak ta čísla rozhodně nebudou malá.

A o číslech bude i dnešní statistika, kterou americká společnost nedávno zveřejnila. To proběhlo v rámci příležitosti jejich 16. narozenin a tak i my můžeme lehce nahlédnout pod pokličku.

Jedno z největších čísel je rozhodně počet stažení, to se za celou dobu zastavilo na čísle 259 miliónů. V roce 2012 to bylo 100 miliónů a v roce 2017 pak 200 miliónů. Společnost také uvádí, že labelům a interpretům vyplatila více jak 300 miliónů dolarů.

Beatport se také postupem času rozvíjel a dostupné tak máme i kanály Beatportal, Beatsource, Beatport Sounds, Beatport Hype, Beatport LINK a Beatport CLOUD. Více informací pak na přiložené infografice.