beatport pro

Beatport oznámil, že ukončí svoji streamovací stránku a sekci novinek, které spustil v nedávné době, a zaměří se pouze na svůj online obchod s hudbou. Tato novinka přichází v době, kdy měl jít Beatport na aukci jako následek krachu svého majitele, firmy SFX (psali jsme zde), který tuto stránku odkoupil před dvěma roky. Aukce se původně měla konat 3. května, ale byla odložena. Beatport v oficiálním vyjádření na svých stránkách potvrdil, že aukce byla nyní pozastavena.

Kromě výše zmíněné streamovací služby a novinkové sekce se zrušení týká také mobilní aplikace, video livestreamingu a sekce s eventy. Všechny tyto stránky a služby budou ukončeny tento pátek 13. května. Všechny tyto služby vznikly z jejich odkupu SFX, ale postupem času se ukázalo, že obě strany mají jiný pohled na věc a hlavně, že ztratily své zaměření na své nejvěrnější zákazníky, a to DJskou komunitu. V Beatportu se tak rozhodli radši zaměřit na to, co je nejdůležitější pro jejich obchod a zákazníky, než přidat další možnost do již tak přeplněného segmentu se streamováním hudby.

Nyní tak zaměří všechnu pozornost a zdroje na svoji vlajkovou loď, kterou je Beatport Store. Ve svém prohlášení také potvrdili, že dosáhli zlepšení, díky kterému pracuje celý web o 51 % rychleji než předtím. Beatport Store funguje již 12 roků, v průběhů kterých se stal nejpoužívanějším obchodem s digitální hudbou jak mezi DJs, tak i fanoušky elektronické hudby. A právě tyto uživatele bude Beatport i nadále podporovat.

Další novinkou, která bude pro mnohé labely a umělce znamenat určité problémy, je, že Beatport zrušil svoji distribuční službu Baseware Distribution. Ta byla založena v roce 2011 a její náplní bylo pomoci labelům a umělcům zjednodušit proces digitální distribuce hudby a pomoci jim tak dostat svou muziku na velké internetové obchody a streamovací platfromy. Zrušení této služby je součástí plánu na oříznutí nabídky a soustředit se výhradně na digitální prodej skrz Beatport Store.

Vydavatelství, které měly podepsanou smlouvu s Baseware Distribution, jsou nyní bez kontraktu, jelikož všechny smlouvy byly zrušeny. Veškerý obsah, který spadá pod tuto distribuční společnost, bude stažen jak z Beatportu, tak i dalších digitálních obchodů k 13. květnu. Beatport také dnes zaslal labelům e-mail, ve kterém stojí: „Doporučujeme vám si sjednat novou dohodu s jinou distribuční službou, aby vaše budoucí release byly vydány.“