Americký internetový hudební obchod zaměřený na taneční hudbu, Beatport, obsahuje jeden z největších hudebních katalogů na světě. Jeho žebříčky jsou po celém světě bedlivě sledovány a už v minulosti ukázal, že je vizionářem v oblasti DJingu. I to je dobrý důvod, abychom věnovali pár řádku jejich nejnovější aplikaci.

Asi všichni známe programy na mixování hudby typu Virtual DJ, na kterých začínal nejeden hvězdný DJ. Beatport teď spouští svou vlastní verzi, která se jmenuje „Beatport DJ“ a funguje ve webovém prohlížeči! Není tedy nutné nic instalovat nebo stahovat do vašeho PC, ale zadáte adresu a fungujete. To samozřejmě není všechno. Software funguje (a dokonce s ním i spolupracuje) podobně jako Recordbox a vy tak můžete připravovat tracky na svůj set. Dá se tedy třídit do různých složek, upravovat tempo tracků či si navolit CUE pointy. Služba navíc spolupracuje s Beatportlink, kdy si za měsíční částku platíte přístup ke všech skladbám na Beatportu, které můžete přehrávat online. V praxi to znamená, že otevřete notebook, zapnete prohlížeč a můžete hrát v podstatě cokoli z Beatportu, aniž byste cokoli stahovali.

„Služba je přínosem nejen pro umělce, ale také pro nahrávací společnosti, protože bude generovat větší tržby za streamování skladeb. Jedná se o nový nástroj, který bude inspirovat novou generaci DJů, kteří jen jednoduše otevřou stránku https://dj.beatport.com/„. – říká hlavní viceprezident Beatportu, Romain Pouillon