V průběhu druhého dne festivalu Beats for Love několik headlinerů exkluzivně představilo svou zbrusu novou tvorbu. Areál Dolních Vítkovic zaplnilo přes 30 tisíc návštěvníků.

Publikum před hlavní stageí rozparádili především anglický Sub Focus a švédští Galantis. Tato DJ a producentská dvojka vůbec poprvé navštívila Českou republiku. Přijela se svou novou show, kterou poprvé světu představila právě včera v Ostravě. „Byla to historicky největší produkce, jakou jsme kdy na Beats for Love dělali. Postavili jsme jim obří scénu na míru včetně všech pyrotechnických a audiovizuálních efektů,“ vyjmenovává Lukáš Ščurek, manažer hlavní stage.

Headliner EDM&Trance scény Dannic také přivezl do Ostravy své novinky. „Testoval u nás své nové skladby, které ještě nespatřily světlo světa. Jednu z nich dodělal dokonce teprve minulý týden,“ popisuje stage manažer Jakub Šindler. Na House stagei pak nejvíce lákal Michael C, který sice není na festivalu nováčkem, ale tento rok si speciálně pro Beats for Love připravil remix písně od U2.
Úspěch sklízely také ženské DJs, na techno stagei výherkyně světových DJ soutěží Srbka Lea Dobricic, na hlavní stagei pak dvojčata My bad sister z Anglie, které jsou známé i jako vokalistky Pet Shop Boys. Ojedinělým hudebním projektem v rámci festivalu bylo vystoupení nevidomého zpěváka Martina Svátka, který svým zpěvem doprovodil DJ Frikyho na Urban stagei. „Byla to suprová show. Hráli jsme naše sólové věci, které jsme si už dříve společně upravili,“ popsal Martin Svátek.

V půlce je nejen samotný festival, ale také veřejná sbírka, kterou jeho organizátoři pořádají. Finanční výtěžek poputuje na podporu mobilního hospicu Strom života, který se stará o dětské i dospělé pacienty v pokročilých a konečných stadiích nevyléčitelných nemocí. Těm hospic umožňuje strávit závěr života s rodinou a v domácím prostředí. „Finance získáváme prodejem barevných festivalových náramků, kdy každý stojí pouze třicet korun. Náramky si můžete koupit přímo v merch stánku, při vstupu do VIP zóny anebo od našich hostesek pohybujících se v průběhu celého dne po areálu,“ uvádí Kamil Rudolf, ředitel festivalu.