• Berlínské noční kluby, stejně jako zbytek světa, jsou zasaženy světovou pandemií koronaviru. Všechny diskotéky, bary, kluby a další zábavná zařízení ve městě nemají aktuálně žádné příjmy a ohrožuje to existenci nejznámějších podniků v hlavním německém městě.

    Místní berlínská vláda je však plně připravená je zachránit, protože plně chápe jejich kulturní význam pro celé město. V rámci čtvrté fáze nouzového programu budou berlínské noční kluby zahrnuty do plánu pomoci ve výši 30 milionů euro. Granty se rozdávají soukromým institucím, aby je ochránily a snížily riziko bankrotu a kompenzovaly všechny měsíce bez příjmu. Patří sem právě kluby, diskotéky, ale také divadla, kina a další.

    Městská klubová komise také uvedla, že kromě těchto grantů obdržela více než 370 000 EUR z darů od fanoušků, kteří nechtějí, aby jejich oblíbené kluby zmizely ze světa.

    Tahle pomoc se německým klubům bude určitě hodit, protože aktuální nařízení vlády počítá, že zůstanou zavřené do 31. července a velké akce nad pět tisíc lidí budou povoleny až koncem října. Myslíte, že by k podobnému kroku mělo dojít i v Česku?