V dnešní době umělá inteligence tak pokročila, že roboti navrhují domy, diagnostikují nemoci, obchodují s akciemi, ale může robot rozhýbat taneční parket? Tuhle otázku se snaží zodpovědět pražský klub Karlovy Lázně, který „zaměstnal“ robota jako DJe. Jedná se o speciálně upravené velké rameno, které dříve sloužilo v automobilovém průmyslu.

Lidé jsou z toho nadšeni, protože takovou věc v Evropě nikdy neviděli, a nejsme si jisti, zdali něco takového existuje vůbec ve světě,“ řekl ředitel klubu Adam Lipsansky pro agenturu Reuters.

Robot je vybaven speciálním softwarem, který mu pomáhá vybírat muziku. Ta je přehrávána z CD, které jsou umístěna po jeho bocích. Robotická ruka tak jednoduše vezme disk a vloží jej do jednoho ze tří přehrávačů. Robot umí dokonce i skrečovat či tančit. Ačkoli se jedná o velkou návštěvnickou atrakci, tak někteří zůstali nepřesvědčeni.

Nelíbí se mi ten robot. Nemůže cítit, co lidé na tanečním parketu prožívají. Za hudbou se musí skrývat nějaké emoce,“ řekla návštěvnice klubu Marcia Lopes z Mexika.

Zdroj: Reuters