sony_vs._soundcloud

Nahrávací společnosti vs. streamovací služby. Určitě jste již zaznamenali, že se hudební společnosti začínají negativně stavět ke zdarma dostupným streamovacím službám jako Youtube, Spotify a dalším. Již nějakou dobu horké téma se nyní začíná dotýkat také služby Soundcloud a EDM.

Německá streamovací služba Soundcloud, která funguje již od roku 2007, nastartovala v loňském roce nový projekt, jehož cílem je snížit její finanční ztrátu a zároveň umožnit nahrávacím společnostem a umělcům generovat zisk (zda se jednalo o iniciativu Soundcloud nevíme). V rámci projektu začala uzavírat smlouvy s velkými nahrávacími společnostmi jako Warner Music Group. Nyní ale pánové ze Soundcloud narazili, a to na pořádný kalibr, konkrétně na Sony Music.V Sony Music totiž mají pocit, že potenciální výdělek je nižší, než by si představovali, a proto začali hromadně stahovat tvorbu svých oveček.

Jedním z těch, kterých se tento krok dotkne, je Hugo Pierre Leclercq, 20tiletý francouzský producent a DJ známější jako Madeon, který vydává pod Columbia Records, jež právě pod Sony Music spadá. Madeon má za sebou krom vlastní tvorby také remixy pro Martina Solveiga a Deadmau5e, je také nominován na cenu World Music Award pro nejlepšího interpreta elektronické taneční hudby. O stažení svých tracků informoval Madeon na svém Twitter účtu.V jednom z dalších tweetů poděkoval SoundCloudu za předešlých pět let a ohradil se proti tomu, aby Sony Music držela své umělce jako rukojmí.

Kdo bude další?