Znáte BeatStats? Ne? Statistika stovky nejprodávanějších umělců, labelů a singlů na poli elektronické taneční hudby na portálu beatport. Žádné spekulace nebo dohady, ale tvrdá data. Server je rozdělen na jednotlivé hudební žánry a ve většině z nich není první příčka žádným překvapením. Takový bigroom ovládl Hardwell, trance má po palcem Armin van Buuren a future house Don Diablo. Za to kategorie electro house má překvapivého vládce již pět měsíců.

Na první příčce se totiž usídlila švédská formace Brohug, kteří nasbírali skoro dvakrát tolik bodů, co druhý Kašmír. Za sebou nechali taková jména jako Skrillex, Afrojack, Zedd či Steve Aoki. V kategorii nejprodávanějších singlů je pak dominantní „Fuego“ od ALoka a Bhaskara, kteří za sebou nechali věci jako Snakes od Sikdope, Boom od Tiësta či Alessův Falling v Brohug remixu. Mimochodem, ti mají v první desítce singly hned dva, kromě toho je na osmé příčce umístěn i track Droppers.

To v kategorii labelů se žádné překvapení nekoná. Nejprodávanější skladby jsou ze Spinnin Records, které má trojnásobný náskok proti druhému DIM MAKu, což je label Steve Aokiho. Třetí je pak Tiëstův Musical Freedom. V desítce nejlépe prodávaných vydavatelství pak najdete i Afrojackův Wall či Barong Family. Kompletní statistiku za posledních dvanáct měsíců si můžete přečíst zde.

Zdroj: We rave you