Calvin Harris hrozí, že zažaluje BBC pro urážku na cti kvůli zprávě uvedené ve zpravodajství Newsbeat, které je vysíláno na Radio BBC 1. Z jejich zprávy vyplývá, že Calvin omlouvá DJs, kteří mají „předtočené“ sety, ačkoli on sám tvrdí, že nikdy nic takového neřekl.

Sám Calvin se k tomu vyjádřil slovy:
Takový záznam, kde tohle říkám, kurva neexistuje a neznám žádného DJe, který to ve skutečnosti dělá.“

Ve zprávě zveřejněné 20. listopadu v Newsbeat pod názvem „Mačkají DJské superstar pouze tlačítko „Play“ na svých živých vystoupeních?“ citují Harrise, který říká, „Myslím, že to není problém. V klubu chcete slyšet určité skladby, chcete slyšet jejich basy, chcete je slyšet v co možná nejlepším zvuku.

Nicméně, z nejednoznačnosti tohoto výroku není jasné, co vlastně Harris komentuje, zda to jsou přednahrané sety nebo pouze jen popisuje, co obnáší být Djem.

Naštvaný Harris vyjádřil na twitteru své rozhořčení prohlašujíc, že redaktor změnil formulaci své otázky tak, aby vypadal špatně.

Neskutečně zuřím kvůli tomu chlapovi z Newsbeatu. Vzpomínám si na ten rozhovor, jeho stupidní otázka kurva zněla: „Je v pořádku, aby si DJs nahrávali své sety?“ On si pak změní svou otázku při přepisu na „Je v pořádku, aby DJ předpřipravil svůj set?“ a použil mou odpověď na JINOU OTÁZKU?!

Po obdržení mnoha negativních zpráv týkajících se jeho komentářů, Harris stále trvá na tom, aby BBC odvysílala nový rozhovor a očistili tak jeho jméno.
Pokud jeho jméno nebude očištěno je odholán učinit patřičné kroky a zažalovat BBC za urážku na cti.

Ačkoli se BBC ke všemu ještě nevyjádřila, zdroj úzce spolupracující s Newsbeatem říká, že komentář nebyl zneužit ani vytržen z kontextu.