Martin Garrix loni zažil nejlěpší start ze všech začínajících producentů. Tenhle mladík který stojí za hitem „Animals“ se ale na scéně neobjevil z ničeho nic. Kromě toho, že se stal nejmladším producentem, který se kdy umístil na první příčce beatportu, tak podepsal například smlouvu i s managementem Justina Biebera. Pochopitelně v divizi, která se věnuje EDM scéně a zastupuje například Dimitri Vegas & Like Mike, Dillona Francise či Firebeatz. A vzhledem k tomu, že se blíží jarní Magnetic Festival, kde Garrix také vystoupí, tak si zkuste přečíst nějaké zajímavosti z jeho života, která Vás možná překvapí.

1. Martin původně produkoval hardstyle. Housové muzice se věnuje od roku 2010.

2. S DJingem začal na svatbě rodičů jeho kamaráda, kde odehrál svůj vůbec první „set“.

3. Martin začal s muzikou už ve 4ech letech, kdy začal hrát na kytaru.

4. Jeho první „vysokoprofilová produkce“ byl remix pro popovou star Christinu Aguileru. Jeho verze dokocne zařadila na své album „Lotus“ v deluxe edici.

5. Mimo elektronickou taneční hudbu má Martin rád Coldplay a Kendricka Lamara.

6. Julian Jordan & Martin Garrix se poprvé potkali na producentském foru v roce 2011. Oba podepsali smlouvu v roce 2012 se Spinnin’ Records. Následně spolupracovali na skladbě „BFAM“ a další společný release chystají.7. Martin Garrix v současné době navštěvuje Herman Brood Academie, což je speciální škola pro hudební producenty, která se nachází v Holandsku (kde jinde).

8. Při skládání hitovky „Animals“ se Garrix inspiroval u hip hopového producenta Busty Rhymese.

9. Martin poprvé objevil elektronickou taneční hudbu, když v roce 2004 (bylo mu osm) koukal na zahájení olympijských her, kde při slavnostním zahájení hrál DJ Tiesto. O tři roky později si zakoupil první CD přehrávače.

10. Vato Gonzalez byl první známý DJ v Holandsku, který hrál Martinovi tracky.