Internet je skvělá věc. Z pohodlí svého domova, nebo třeba mobilu či tabletu, se ke všemu rychle dostanete. Na druhou stranu, tím že jste tzv. přímo u zdroje má i své stinné stránky. Ztráta soukromí, plagiátorství atd. No, možná si říkáte, proč o tomhle píšeme na hudebním webu. Důvodem je velice pikantní spor, který nedávno proběhl na twitteru.

Do křížku se dostali tvůrci zatím nevydaného singlu „Payback“ – Steve Angello, Dimitri Vangelis, & Wyman a producenti novinky „Howl At The Moon“ – Stadiumx a zpěvačka Taylr Renee, ke kterým se ještě přidal Nicky Romero, protože na jeho labelu Protocol Recordings tento track vyjde 24. února.

A o co přesně jde? Minulý týden se na soundcloud profilu Protocol Recordings objevil preview na „Howl At The Moon“, a zde to začalo. Dimitry Vangelis se skrze twitter obul do Stadiumx kvůli tomu, že okopírovali jejich track Payback a pouze k němu přidali vokál.

Pro pořádek, zde jsou ukázky obou tracků k poslechu, aby jste věděli o čem je řeč:

Tady je menší ukázka toho, jak taková válka po twitteru vypadá:

Později se do toho vložila hudební stránka Turn Up The Bass, která minulý rok dělala rozhovor právě se Stadiumx a také je označila za umělce, které se vyplatí tento rok sledovat.

Pak se do „souboje“ přidal šéf Protocol Recordings, Nicky Romero.

No a nakonec taky Steve Angello, i když tento bral více v klidu a nechtěl tohle pikantní téma řešit skrze twitter:

Samozřejmě, že si tuhle bitvu užívali i fanoušci:

Tohle je jen náhled toho co se kolem tohoto, na twitteru událo, pokud vás tenhle případ zajímá více do detailu, tak můžete pokračovat zde nebo zde. My zde nebudeme dělat žádné závěry. Nicméně pro ujasnění, „Payback“ hrál Steve poprvé už loni v květnu zatímco „Howl At The Moon“, měl svoji velkou premiéru v říjnu. Takže situace posuďte podle svého. Hlavně z toho nedělejte moc velkou vědu, tohle se děje každý den a stále. Stačí se jen podívat jaké skladby nyní vychází a musí vám být jasné, co tím chceme říct. Tentokrát to přilákalo větší pozornost jelikož se to propíralo veřejně a byly do toto zapojeny velká jména.