936819_10151875829771937_45831568_n

Carl Cox je bez debat legenda techna a taneční hudby obecně. Někdo, jehož slovo má velkou váhu. Pokud byste chtěli hledat větší jméno, jen těžko byste našli. Jelikož Carl Cox hraje a produkuje hudbu několik dekád, možná hraje i déle než je některým našim čtenářům let, tak má určitě co říct na současný stav taneční hudby. V nedávném rozhovoru pro britský magazín Mixmag byl Carl dotázán na to, co si myslí o současném ‚EDM‘ stylu, jenž se stal populární především v USA, odkud se jeho název rozšířil do celého světa.

Osobně nevím, kdo tento název vymyslel, ale pro mě tato zkratka vždy byla jako označení elektronické taneční hudby, do které spadají všechny styly a ne jen současný big room, electro, progressive house atd. Ale to odbíhám od otázky, na kterou Carl odpověděl takto: „EDM je vstupní brána do světa taneční hudby a jsem za to šťastný. Dlouho jsme bojovali za to, aby byla taneční hudba respektována. Amerika je nakloněna EDM zvuku, ale jakmile začnou lidé na scéně chodit doleva a doprava, tak najdou své Art Departments, svého Loco Dice a svého Svena Vätha, a tohle je opravdu dobré.“ 

Je příjemné vidět, že někdo jako Carl Cox má takto svěží pohled na současný stav taneční hudby, jelikož ne každý je stejného názoru. Velká část jeho kolegů, kteří už mají tzv. něco za sebou, zaujímá spíše zdrženlivé postavení ohledně současné ‚EDM‘ scény a zvuku. Nicméně Carlovi je jasné, že jakmile lidé objeví a osvojí si tento současný ‚EDM‘ zvuk, tak postupem času začnou jít více do hloubky, ke kořenům a začnou tak objevovat pro ně nová jména, čímž se dostanou až k němu samotnému.