Asi není žádným tajemstvím, že současná situace kolem koronavirových protiopatření decimuje nejednoho pracovníka v byznysu nočního života. Stejně tak, jako v ČR, tak podobným způsobem kašle na tuhle „branži“ i vláda Velké Británie, která to teď schytala od předních zástupců místní DJské špičky, jako jsou Fatboy Slim, Calvin Harris a Carl Cox.

Právě posledně jmenovaný se do vlády dost opřel při tiskové konferenci v Brightonu, když reagoval na slova ministryně zdravotnictví Helen Whately, která pronesla, že podpora nočního života a hudebního průmyslu nedává žádný smysl, protože tento sektor není schopný nic vracet. Carl Cox na to reagoval slovy:

Vláda se ve svých vyjádření na 100 % mýlí. Dlouho jsme bojovali o to, abychom mohli dělat mejdany, ale museli jsme se podřídit aktuálním nařízení. Dělám tuhle práci 40 let a moje srdce i duše mi říkají, že chci u toho zůstat a pokračovat dál. Pokud máte rádi hudbu, musíte to tak vnímat. Oni v podstatě říkají, že neexistujeme, ale myslíte si, že se do zítřka ztratíme?

Carl také zmínil iniciativu #WeMakeEvents, ke které se připojilo mnoho českých klubů. Podpora jednotlivých vlád v tomto kulturním odvětví je tristní a spousta klubů či promotérů nemusí tuto situaci přežít. Uvidíme, zdali někdo bude na Carlova slova reagovat.