Podle nadpisu by se mohlo zdát, že Carl Cox teprve vstupuje do světa motoristického sportu, ale opak je pravdou. Společnost Carl Cox Motorsport zahájila svůj provoz již v roce 2013 a věhlasný britský DJ a producent se v této oblasti velmi angažuje, když podporuje závodění na dvou třech a čtyřech kolech.

Nyní však Carl vstupuje do šampionátu sportovní série s názvem Extreme E, kde mají své týmy i legendy motosportu jako Lewis Hamilton (X44 Vida Carbon Racing), Nico Rosberg (Rosberg X Racing), Jenson Button (JBXE) a Carlos Sainz Snr. (ACCIONA | SAINZ XE Team).

Cox, zakladatel a šéf týmu Carl Cox Racing, řekl: „Jsem tu, abych něco změnil. Mít příležitost být součástí něčeho tak dynamického na čtyřech kolech je splněný sen. Závodění, stejně jako hudba, mám v krvi a hodlám do této série vnést svou vášeň a energii a vybudovat něco speciálního.

„Účast v elektrických závodech je pro mě novinkou, ale rychle se učím a své těžce vydřené know-how a zkušenosti vnesu do Extreme E. Carl Cox Motorsport je tady, aby se postavil všem a jdeme si rovnou pro vítězství“.

Alejandro Agag, zakladatel a generální ředitel Extreme E, řekl: „Jsme nadšeni, že můžeme přivítat Carla a jeho tým Carl Cox Motorsport Extreme E na šampionátu. Všichni známe Carla jako superhvězdu, kterou je, ale kromě jeho hudebního talentu je jasné, že jeho vášeň pro motorsport je hluboká. Nemůžeme se dočkat, až budeme s ním a jeho týmem spolupracovat, když jim pomůžeme na jejich cestě k udržitelnému závodění.

Extreme E si klade za cíl minimalizovat dopad na životní prostředí, ale maximalizovat povědomí o závodech na místech, která již byla poškozena nebo ovlivněna změnou klimatu. Plně elektrická soutěž zavede fanoušky hluboko do nejnaléhavějších ekologických problémů, kterým planeta čelí. Šampionát má zároveň zabudovanou rovnost a rozmanitost, přičemž každý tým postaví jednoho muže a jednu jezdkyni, což z něj dělá nejrozmanitější závodní sérii na světě.