6041777

Od jednoduchých syntezátorů a samplerů až po digitální studio, které se vejde do výkonného laptopu. Přesně v tomto technologickém rozpětí se zrodilo nejméně 300 skladeb a remixů / editů, které vzešly během posledních 25 let od holandské dvojice Gaston Steenkist [aka Dobre] a René ter Horst [aka DJ Zki].

Ten, komu utkvěli v hlavě až za éry labelu Spinnin‘ Records coby Chocolate Puma, bude určitě překvapen, co všechno mají pánové za sebou. Pokud vás už nyní zmátla jejich dýdžejská jména, tak si k nim ještě přidejte např. The Good Men / The Goodmen, Klatsch!, Rhythm Killaz, Tomba Vira, Riva, Jark Prongo, F-Action nebo René et Gaston. To vše jsou projekty, které vystřídali tito rodáci z Haarlemu během svého působení na taneční scéně. Posledních 10 let už vystupují výhradně jako duo.

Málokdo zná holandskou taneční scénu tak dobře, jako oni. Za včasnou hudební kariéru jim vděčí např. Laidback Luke, kterého objevili v roce 1994 a několik dalších umělců, kterým jakožto zkušení matadoři výrazně pomohli v producentských začátcích. U hudebního koníčku je drží vášeň pro taneční hudbu a aktuální možnosti šířit hudbu všemi směry, o kterých se jim při vydání první skladby v roce 1991 ani nesnilo. Přesto zůstávají nohama na zemi a nerozlišují mezi jejich slavnými a méně slavnými kolegy. Hlavní slovo má vždy tvorba a talent. A kdyby je to jednoho dne přestalo bavit, začali by prý prodávat zmrzlinu.

Jako Chocolate Puma vystupují od roku 2001 a za svou bohatou diskografii se rozhodně nemusí stydět:
Oliver Heldens & Chocolate Puma – Space Sheep
Chocolate Puma & Firebeatz – I Can’t Understand
Chocolate Puma – Listen To The Talk
Chocolate Puma & Tommie Sunshine – Scrub The Ground feat. DJ Funk
Chocolate Puma – Popatron
Sander van Doorn & Chocolate Puma – Raise Your Hands Up
Firebeatz & Chocolate Puma feat. Bishøp – Lullaby
Kryder – Selecta (Chocolate Puma Edit)
Chocolate Puma – Step Back (feat. Kris Kiss)
Chocolate Puma – Jegog
Chocolate Puma – I Could Be Wrong
Laidback Luke & Chocolate Puma – Snap that Neck

Jejich první vystoupení v ČR proběhne 16. prosince 2016 v rámci MAGNETIC Festivalu. Vstupenky zakoupíte na www.ticket61.com

„We’re humbled by the love we get from you guys. And through our music we try to give some of that back.”
– Chocolate Puma –