Od jednoduchých syntezátorů a samplerů až po digitální studio, které se vejde do výkonného laptopu. Přesně v tomto technologickém rozpětí se zrodilo nejméně 300 skladeb a remixů / editů, které vzešly během posledních 25 let od holandské dvojice Chocolate Puma. Jedna skladba je ale přeci jen výrazná. V roce 1992 se pod aliasem The Goodmen zrodil obrovský hit. Holandská dvojka Zki & Dobre poslala do světa singl Give It Up, který kombinoval klasické housové rytmy tehdejší doby a prvky samby společně s jednoduchou vokálovou linií.

V roce 1995 skladbu „vysamplovala“ kapela Simply Red, která ji použila jako základ do úspěšné Fairground. Ta se okamžitě umístila na prvním místě oficiální taneční hitparády ve Velké Británii. Úspěchu se ale dočkala i v dalších zemích, a to například v Itálii či Irsku, kde obsadila první místo. Do první desítky se pak singl dostal v zemích jako Belgie, Německo, Švýcarsko, Holandsko a další. Prostě taneční hitovka, která ovládla v devadesátých letech hitparády.

Je jisté, že v dnešní době by singl v těžké konkurenci již neobstál, ale rozhodně se nebojíme říci, že Chocolate Puma stojí za jedním z největších tanečních singlů devadesátých let. Sám frontman Simply Red, Mick Hucknall, všude holandskou dvojici zmiňoval a připisoval jim zásluhy na zmíněném singlu.

Vy se na tyhle borce můžete těšit již 20. dubna v rámci Pilsen Dance Music Festivalu, kde vystoupí společně s mohutným tuzemským supportem. Mimochodem, Gaston a René stojí také za projektem Riva, který produkoval singl Dannii Minogue – Who Do You Love Now, ale o tom zase někdy příště.