DJský svět rozhodně nezažívá lehké časy. Proto jsme DJs položili jednoduchou otázku:
Co děláš v době karantény?

Jaqullin
Koronavirus ovlivnil mou „práci“ naštěstí pouze částečně, mám i běžné zaměstnání, kterým teď trávím dost času. Zbylý čas věnuji hudbě, přírodě, blízkým (alespoň na dálku) a projektům, na které doteď nebyl čas. To však nic nemění na faktu, že mi DJing a každovíkendový kolotoč plný techna a pozitivní energie sdílené s lidmi chybí. Online streamům v této době příliš nefandím, dělá je kdekdo, každopádně se nemůžu dočkat, až zase budu mít možnost stát na stagi, bude zpět ,ve svém živlu´, odpočatá, a s ještě větším drivem.

Stejnou situací však aktuálně prochází spousta dalších z brandže a je potřeba si uvědomit, že v tom nejsem sama. Festivaly, eventy, kluby, DJs – tato situace má velký (mnohdy až existenční) dopad na celou taneční scénu, ale myslím si, že až tohle pomine, doufám brzy, lidé si budou o to víc vážit toho, že se mohou jít někam bavit.

Nálada v České republice naštěstí není tak špatná, jak by si člověk myslel a jestli jsme jako národ v něčem výjimečný, pak je to schopnost udělat si ze všeho legraci. Zůstaňte pozitivní, i přesto, že se přirozeně bojíte neznámého. Právě teď můžeme jen čekat a doufat, že se tato vlna co nejdříve přežene, a my si spolu budeme moci brzy společně zatančit. Dávejte na sebe pozor a buďte ohleduplní!

DJ EKG
Čaute všetci…
Čas počas karantény využívam úplne efektívne a kreatívne. Rozvíjam všetky #online aktivity, ktoré sa dajú.
S Maireem sme mali medzi prvými live stream, ktorý pozeralo cca cez 50 000 ľudí. Rozbehol som projekt Creative Coffee. Volám na svoj instagram zaujimavých hostí, s ktorými diskutujeme o rôznych témach. Mám tam djov,umelcov,lifestyle naozaj pestrofarebnú škálu hostí.

Aktuálne to uploadujeme už aj na môj youtube. Tam okrem iného cca 2x do mesiaca uploadujem aj svoj vlog,ktorý som dlho odkladal. Napokon sa ukázalo, že to bolo super. Takže mám veľa materiálu a môžem mať kontent. A samozrejme teraz mám veľmi veľa času na produkciu. Takže učím sa naozaj všetko od základov a každý deň produkujem v Abletone. je naozaj čo robiť a to každý deň cvičím,alebo behám. nenudím sa 🙂

Bon Finix
Já pracuju z domova i za obvyklých okolnostech, takže při téhle bláznivé době nic moc zásadního se u mě nezměnilo. Akorát ty víkendy už jsou úplně jiný. Zmizeli věci jako party až do ranních hodin, dospávání do oběda a kocoviny. Pro ty co neví co dělám kromě povolání “DJ”, vlastním agenturu Kick da Night, která se zabývá booking zahraničích DJs pro kluby a festivaly po celé ČR.

Všechny DJs zabookovani na březen/duben/květen jsme byli nuceni přesunout na pozdější termíny a co se týče festivalu tak stále pracujeme na bookingy DJs pro fesťáky jako Beats For Love, Camp Festival nebo Bolevák Music Festival, ale jestli vůbec proběhne festivalová sezóna to je zatím s velkým otazníkem.

Jinak užívám si víc času s rodinou, vzdělávám se online kurzama, poslouchám hodně nové hudby (koupil jsem rekordní počet 45 tracku z Beatportu v jedné objednávce), když je hezky, trávím čas “venku” na moji terase a vychutnávám si že život je najednou klidnější a “pomalejší”. Ale samozřejmě se těším až se vše vrátí do normálu a zase rozjedeme party na maximum.

TiGi
Jelikož je pro mě DJing především zábava než práce, tak moje hlavní pracovní náplň mi naštěstí nezmizela. Od pondělí do pátku pracuji v mediální agentuře, kde už máme třetí týden home office. Ráno vstanu, usedám k notebooku a odpoledne se pak věnuji klasickým věcem, které bych pravděpodobně dělal i za standardních okolností. V poslední době je to zejména skládání hudby, Netflix, filmy a vaření. Občas si zacvičim (ne, že by to pomohlo) a po večerech pak s přáteli hrajeme PC hry, zejména CS:GO. Rozhodně bych si nedovolil říci, že se nudím.

Snažím se být maximálně doma a nevylézat ven, takže za celou tu dobu jsem byl pouze 2x na nákupu a jinak striktně dodržuju karanténu. Určitě mi chybí ten pohyb venku, ale ze všeho nejvíc mi chybí ten víkendovej šrumec. Nemůžu se dočkat, až to zase někde rozjedeme. Rád bych všem vzkázal, ať se v téhle nelehké době drží, a těším se, až se uvidíme na nějakém mejdanu.

Namaas
Kromě hraní jsem normálně zaměstnaný v Duplexu jako grafik a člen produkčního týmu, takže mám teď homeoffice. Vzhledem k tomu, že je teď Duplex zavřený a moc té práce není, snažím se vzdělávat, zdokonalovat a učit se v nových programech. A kromě toho se snažím jakkoliv zahánět nudu, takže vařím, hraju hry, poslouchám a objevuji novou hudbu, koukáme s přítelkyní na seriály, začal jsem cvičit, abych po skončení karantény nevážil 120 kg, no a chtěl bych se dokopat k produkci hudby, když je teď na to konečně čas.

SNBM
Dělám to co obvykle přes týden, což je moje práce grafického freelacera, po 14 dnech v karanténě jsem konečně dohnal všechny resty a teď se konečně dostávám k věcem co jsem oddaloval a tolik nehořeli. 😀 Takže jestli to takhle půjde dál, tak si tak ke konci dubna i odpočinu. Měl jsem problém jen první dva víkendy, kdy jsem pociťoval že je divný že nejsem v klubu ale naštěstí se dá kalit i doma takže pohoda. Zatím si užívám ten klid co zvládnul a těším se na mejdany.

Angry Beats
Míra
Pres tyden stale jezdim do kanclu a pracuju ve sprave nemovitosti. Kdyz prijdu domu tak si zacvicim, zahraju PSko nebo kouknu na serial. 🙂 Do toho jsem jeste ted koupil byt, takze v karantene budu rekonstruovat. 😂

Anton
Cauu :)) karantena nekarantena – chodim do prace, parkrat do tydne si zabeham venku, doma nejaky cviceni, dale checkuju aktualni hudbu, provetram FLko a pak klasika v podobe PS 4 a topovka Beat Saber🔥


Mio
Ahoj, moc děkuji za otázku… Nevím jak to mají kolegové, ale já strašně zlenivěl, což je asi v době karantény pochopitelný.. Chodím spát kolem 03:00 hodiny ráno a vstávám většinou kolem 13:00. Hned po “ranní” hygieně uklidím vše co můžu, tím se na hoďku zabavím, dám si kafe, pozdější snídani, posedím na terase. Díky volnému času dost vařím, takže se snažím i v kuchyni zahodit nějaký ten čas.. K večeru většinou sedneme se spolubydlícími k filmu, seriálu nebo k nějaké stolní hře.

Na Netflixu jsme viděli například serial: Elite, La Casa de Papel, Black Mirror, Peaky Blinders a plno dalších máme rozkoukaných.. Co se tyče her, tak došlo na Activity, Žolíky, Monopoly, Hádej kdo apod.. občas zahrajeme i na schovku 😂 V začátcích karantény byla ještě chuť a energie dělat různé srandy na sociální sítě nebo livestreamy, ale z toho už sešlo.. Když budu mluvit jen za sebe, tak ta pozitivní energie a chuť odešla a bohužel na tyto věci už nemám moc náladu.. což mě mrzí, protože ti co mě znají vi, že mám srandu rád a rád ji dělám. Bohužel to opravdu není lehká doba, a ty dopady se týkají i nás Djů, promotérů, pořadatelů nebo lidí z managementu tanečních klubů. Já osobně jsem třeba přišel o 4 práce.. A já sám teď momentálně řeším co bude dál, jestli čekat, nebo si hledat jinou práci apod.. Tělo neví co dělat, ale mozek jede na 100%. Tak uvidíme snad bude už brzy dobře.

Lukas Innemann
Během pandemie a domácí karantény dbám na sebevzdělávání. Snažím se dělat věci, které jsem doposud nedělal nebo jim nevěnoval tolik času. Příkladem může být čtení odborných publikací jako je etiketa apod. Dalším celkem novým zájmem je vaření, takže se dle receptů na youtube učím nejrůznější pokrmy. Před spaním zlepšuji svojí angličtinu, a tak si pouštím nejrůznější filmy v anglickém jazyce.

Subgate
Kromě hudební branže jsou mé aktivity spojeny s eventovým průmyslem, který v rámci aktuální situace utrpěl také značné rány a museli jsme proto v agentuře reagovat na vzniklou situaci a některé eventy přesunout nebo zrušit, což je vlastně stejné jako v současném hudebním světe, nicméně dále pracujeme na tendrech a vrhli jsme se také na projekty, které byly před několika týdny ještě v šuplíku.

Mimo toho jsem se víc ponořil do vlastní hudební produkce, nad kterou sedím skoro každý den. S větším množstvím času a větším klidem přichází i spoustu inspirace a nových skills, což nese své ovoce a za dobu karantény jsem do dnešního dne vyprodukoval čtyři nové releasy. První, na kterém jsem pracoval společně s kolegou Mycellem spatří světlo světa koncem dubna na vydavatelství Music4Aliens (https://www.facebook.com/music4aliens/) další pak v květnu na kolumbijském labelu Kulto rec (https://www.facebook.com/kultolabel.col), třetí bude venku v druhé polovině roku na techno labelu Complexed (https://www.facebook.com/complexedrecordings/) a v rámci posledního EP, na kterém jsem makal společně s domácím Tomasem Sinnem aka Tibizou, čekáme na potvrzení labelu. Zároveň s kolegy z našeho labelu OneWay Music (https://www.facebook.com/onewaylabel/) pracujeme na rozvoji vydavatelství, nových label nights a samozřejmě pravidelných středečních radio shows.

Možná se na první dobrou bude zdát, že je těch aktivit hrozně moc a že se nedají zvládat, ale opak je pravdou, navíc mne to hrozně baví a kromě nich jsem v intenzivnějším spojení se svou rodinou a blízkými a čas od času si vyjedu autem někam za Prahu do lesa nabrat další inspiraci, nadýchat se čerstvého vzduchu a popřemýšlet si.

I když je tahle doba těžká a spousty z nás dostala do nepříjemných situací, snažím se z ní brát to pozitivní a to, že nás tak trochu donutila se zastavit, zvolnit naše tempo, popřemýšlet nad tím, jak se k sobě chováme, jestli jsme sami sebou a děláme věci, protože je chceme dělat a nebo jsme otroky jakéhosi systému. Myslím, že pro spousty lidí to může být v určitém smyslu nový životní start.

Opatrujte se a buďte silní a zdraví!