Letošní Mácháč Festival si užili nejen návštěvníci, ale také DJové. Rozhodli jsme se, že oslovíme několik vystupujících a položíme jim několik krátkých otázek. Tímto bych rád klukům poděkoval, že nám věnovali svůj čas a sepsali tak zajímavé infomace nejen pro své fanoušky. Koho tedy zajímá DJský život a chce proniknout blíže, nechť čte dál.
Foto: Facebook Mácháče – Pavel Král
Foto (Tokátko): Facebook Tokátka, Autor: Jiří Prokop

richard reynolds

Richard Reynolds

Věnoval jsi Mácháči nějakou speciální přípravu?
Tento rok byla příprava na Mácháč snad největší, co jsem doposud dělal. Dostal jsem poprvé super čas, tak jsem toho chtěl využít na 100 %. První plánování proběhlo už na jaře, a to o věcech, kdy bychom asi tak měli co začít zajišťovat. Jelikož letos jsem si na Mácháč přichystal spoustu promo předmětů jako kšiltovky, trička, cédéčka, náramky atd. Pak se do toho přidala příprava setu. Konkrétně vlastního intra , vlastních editů, mashupů a nového tracku. Musím se přiznat, že poslední týden před festivalem jsem skoro nespal a pracoval od nevidím do nevidím. Myslím si, že se to vše vyplatilo.

Jak se ti festival líbil a co tě nejvíce ohromilo?
Na Mácháči jsem letos vystupoval již počtvrté. Mácháč je pro mě nejlepším eventem roku. To místo je tam prostě magické a člověk to prostě musí zažít, aby to pochopil. Na letošním ročníku se mi líbilo přidání druhé velké stage a také to, že organizátoři každým rokem main stage vylepšují a upgradují. I když se vyskytly letos menší potíže s výpadkem proudu, tak si organizátoři s problémem poradili a vše napravili. A co mě ohromilo ? Ohromila mě zima, která letos festival provázela, ale to se dalo vyřešit pár panákama a tancem, takže v pohodě 😀

Jak lidé reagovali na tvůj set a odnesl sis nějaké poučení či zkušenost do budoucna?
Popravdě měl jsem trému před setem, jelikož mi na tom vystoupení strašně záleželo. Ale jak jsem viděl reakci lidí na můj první track v setu, který byl Superjam, trému rychle vystřídalo štěstí. A set jsem si neskutečně užíval. Chtěl jsem, aby trval hodiny. Publikum bylo opravdu skvělé a komunikace s ním suprová. Největší zážitek a magický moment pro mě nastal, když na poslední track setu všichni rozsvítili na telefonech světla a dav se proměnil v hvězdnou oblohu. O to víc, když to bylo na můj singl Shake It! Proto jsem po každém hraní na Mácháči obrovsky motivován pracovat na své kariéře dál.

Na kterou skladbu jsi měl největší ohlasy?
Byl jsem neskutečně překvapený a nesmírně potěšen reakcí lidi na můj nový track Superjam, který jsem hrál jako první. Opravdu jsem to nečekal a o to víc jsem si toho vážil.

Cos říkal na letošní organizaci?
Organizačně si myslím, že byl tento festival i při tak velkém počtu návštěvníků zmáknutej skvěle

Co tě potěšilo a co naopak zklamalo?
Potěšilo mě, jak jsem už říkal, reakce lidí na můj set a také hlavně kolik kamarádů a známých letos festival navštívilo. Všichni známí a kamarádi na jednom místě. Myslím si, že to je to co přidává na samotném zážitku z tohoto festivalu mnoha lidem tak i mně.

Na závěr nám řekni, jaká vystoupení tě čekají v nejbližší době.
Tenhle pátek hraju na Slovensku v Rajeckých Teplicích na Open Airu Goodbye Summer, kde kromě mě vystoupí známý slovenský DJ Milan Lieskovsky. V sobotu 30.8. se vidíme opět na severu Čech, konkrétně v České Lípě v clubu Luxor, kam se mega moc těším. Na podzim mě čekají po 10tidenní pauze a dovolené další velké akce se známými zahraničními DJs jako Showtek, Ummet Ozcan, Sick Individuals, Dada Life a spousta dalších akcí po celém Česku. Kompletní seznam míst, kde mě můžete vidět a slyšet, najdete zde: https://www.facebook.com/richardreynoldsmusic/app_123966167614127 Seznam pravidelně aktualizuji, takže vše je aktuální. Děkuji moc za rozhovor a ještě jednou bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří na můj set na Mácháči byli. Opravdu si toho vážím a bez vás by to nešlo. Díky

brian

Brian

Věnoval jsi Mácháči nějakou speciální přípravu?
Vystoupení na festivalu Mácháč pro mne bylo nejdůležitějším v tomto roce. Vzhledem k tomu, že si celou show vymýšlím a produkuju sám, je s tím spojeno spoustu zařizování, organizace a příprav, které se dají spočítat na cca 350 hodin práce. Letos jsem byl navíc headlinerem sobotního večera, což byla obrovská výzva a zároveň zodpovědnost, takže vše muselo být perfektní. Po loňském vystoupení na festivalu, které mělo obrovský ohlas, jsem byl letos pod velkým tlakem a očekávání lidí byla velká. Poslední 3 měsíce mi říkali nebo psali stovky lidí, že se těší na mojí show a jsou zvědaví, co letos předvedu. Měl jsem radost, že to pro ně byl takový zážitek, ale já osobně jsem se cítil pod větším a větším tlakem.

Jak lidé reagovali na tvůj set a odnesl sis nějaké poučení či zkušenost do budoucna?
Už v průběhu věčera jsem viděl, že lidi chtějí pařit, skákat a užít si mejdan. Už jak hrálo intro jsem slyšel, jak lidi volají moje jméno, řvou, pískají a atmosféra byla užasná. Celou hodinu všichni pařili, skákali, zpívali známé tracky, ruce byly nahoře a ta energie byla neuvěřitelná. Jsem rád, že se mi povedlo potvrdit loňské vystoupení a zase o kus dál posunout naší show. Chtěl jsem ukázat, že i u nás jsou lidi, co mají schopnosti udělat show srovnatelnou se světovou špičkou. Věcí na zlepšení je pořád hodně a mám celý rok na to vše vychytat tak, aby příští rok bylo vše perfektní a podle mých představ.

Na kterou skladbu jsi měl největší ohlasy?

Hrál jsem zase téměř jen svoje mashupy a edity, ale co si pamatuju, tak největší ohlas byl asi na můj mashup tracku Slapjack a pak samozřejmě na mashup Ping Pong vs. Tremor, na který jsme měli super videoanimace. Tenhle mashup hraju už dlouho a bylo to moje eso v rukávu pro Mácháč. Pak ho ale zahrál Hardwell na Tomorrowlandu a začalo to hrát mnoho DJs, takže to ztratilo na exkluzivitě. Nicméně v sobotu večer to ale nikdo nehrál, tak jsem ho mohl zahrát já, jak jsem původně plánoval už od května.

Cos říkal na letošní organizaci?
Mácháč patří každoročně k nejlépe zorganizovaným festivalům u nás. Já osobně nemůžu organizaci nic vytknout. Naopak bych chtěl poděkovat za maximální podporu a technické zajištění mého vystoupení. Takové zázemí jako na Mácháči nemají čeští DJs nikde jinde.

Jak se ti festival líbil a co tě nejvíce ohromilo?
Byl jsem na festivalu pouze v sobotu, protože páteční den a večer jsem si užíval na svatbě mojí mladší segry Zuzky. Bohužel jsem neměl vůbec čas si festival projít a podívat se třeba na další stage. Stihl jsem si dát akorát polévku, jinak se vše točilo okolo příprav na vystoupení.

Co tě potěšilo a co naopak zklamalo?
Potěšilo mě, že i po náročném pátečním večeru byl v sobotu festival plný lidí a všichni se dobře bavili i přesto, že po půlnoci začalo slabě pršet. Potěšily mě samozřejmě všechny ohlasy a pozitivní komentáře lidí na moje vystoupení.

Na závěr nám řekni, jaká vystoupení tě čekají v nejbližší době.
Všechny termíny do konce roku 2014 mám na svém webu www.djbrian.cz , ale tento víkend 29.8. hraju v City Lounge v Českém Krumlově, 30.8. na We Run Prague a večer pak ještě v klubu Ďábelská Huť v Liberci. Rád bych všechny pozval na mojí narozeninovou párty v CoCo v Praze, která začíná ve 22h ve čtvrtek 4.9. !!!

jean luc

Jean Luc

Věnoval jsi Mácháči nějakou speciální přípravu?

Mácháč se řadí mezi nejnavštěvovanější festivaly v ČR vůbec a proto se to neobešlo bez příprav. Máte možnost si zahrát pro hodně lidí, které chcete pobavit a zaujmout něčím jiným, než ostatní. Zkrátka se něčím odlišit. Věnoval jsem čas přípravou vlastních editů, mashupů a bootlegů, z čehož se převážně skládal celý můj mix odehraný na Mácháči včetně vlastní produkce. Připravovaný balíček editovaných tracků jsem následně druhý den zveřejnil volně ke stažení na svém SoundCloud profilu – https://soundcloud.com/djjeanluc/sets/mashup-remix-pack-2014-one

Jak se ti festival líbil a co tě nejvíce ohromilo?
Festival jsem si užil nejen z pozice DJe, ale také z pozice běžného návštěvníka. Nechal jsem se pohltit skvělou atmosférou a hudbou, ovšem nedokážu říci, zdali jsem byl něčím ohromen. Ani jsem se nestačil delší dobu zdržet na Main Stage :)) Navíc jsem musel bohužel druhý den odjet a být fit na další hraní, i když bych si rád Mácháč užil oba dny.

Jak lidé reagovali na tvůj set a odnesl sis nějaké poučení či zkušenost do budoucna?
Reakce lidí byla naprosto skvělá! Ještě do teď dostávám pozitivní zprávy od lidí, kteří tam při mém DJ setu byli, za což moc děkuji! Taktéž velké díky za výbornou podporu! A ponaučení pro příště? Vzít si s sebou ručník :))

Na kterou skladbu jsi měl největší ohlasy?
Myslím, že to byla nová verze Vltavy, konkrétně Vltava 2014 (Michael Burian & Jean Luc Remix). Solidní ohlas byl také na nový track, který s Michaelem Burianem chystáme na listopad. Nikdy předtím jsem to nehrál, a proto jsem byl velice překvapen reakcí. Přeci jen tuto novinku není možno nikde slyšet, a tak jí ani nikdo nemůže znát.

Cos říkal na letošní organizaci?

Organizačně proběhlo vše v pořádku. Nemám nic, co bych vytkl. Snad jen – málo vodky v lednici :))

Co tě potěšilo a co naopak zklamalo?
Jak jsem psal výše, potěšen jsem byl reakcí, skvělou podporou lidí a atmosférou, která na Mácháči panovala. Potěšilo mě také, že zde dostávají šanci mladí talenti. Co mě naopak zklamalo, je to, co se odehrávalo druhý den v zákulisí Main Stage. Bohužel nebo možná bohudík jsem toho nebyl svědkem a proto se k tomu nemohu ani více vyjadřovat. Zklamaný jsem také z článků, které se poslední dobou v médiích objevují a obsahově jsou naprosto nesmyslné. To už je ale jiná kapitola.

Na závěr nám řekni, jaká vystoupení tě čekají v nejbližší době.
V pátek 29.8. se můžeme vidět v Písku na akci Beat It či druhý den v pražském Maxim Baru, kde mám pravidelnou rezidenturu. Následně 5.9. v pražské Roxy. Dorazte zapařit a těším se. Více „eventů“ na mém webu jeanluc.cz. Díky moc a mějte se parádně! 🙂

tokatko

Tokátko

Věnoval jsi Mácháči nějakou speciální přípravu?

Letos jsem přípravu fakt nepodcenil. Hlavně z toho důvodu, že jsem dostal na festivalu asi nejlepší čas, který jsem mohl dostat. Poslední dva roky jsem vždycky hrál někde z kraje a letos jsem si to užil v pátek od 2 do 3 v noci. Takže jsem si poctivě připravil tracky na celý set.

Jak se ti festival líbil a co tě nejvíce ohromilo?
Za poslední tři roky to byl pro mě asi nejlepší ročník. Nejvíc mě asi ohromila sobotní 2nd Techno stage, kde udávali tempo přední technobijci v čele s italským Luigi Madonnou. Taky klasicky zázemí pro DJs bylo super a atmosféra v backstage.

Jak lidé reagovali na tvůj set a odnesl sis nějaké poučení či zkušenost do budoucna?
Lidi reagovali naprosto super a já sem si to fakt užil. Jen mě trošku mrzelo, že oproti loňsku a předloňsku nepařilo tolik lidí na stage. Dokonce jsem prosil stage manažera, ať tam na můj set pustí lidi, ale asi se styděli a nechtěli pařit na stage 😀

Na kterou skladbu jsi měl největší ohlasy?
Těžko říct, asi Radioslave – Grindhouse (Dubfire Terror Planet Remix) a pak ke konci sem hrál nějaký oldschooly jako Monika Kruse – Latin Lovers nebo Jeff Mills – The Bells 🙂

Cos říkal na letošní organizaci?

Organizačně to bylo všechno v pořádku. Nevšiml sem si žádných extra velkých nedostatků. Snad jen ty čínský nudle, který sem si tam dával u jednoho stánku, byly pěkně hnusný 😀

Co tě potěšilo a co naopak zklamalo?
Potěšilo mě, že díky panu Sadlerovi a Lucce jsem letos strávil na hlavní stage více času než za oba loňské ročníky dohromady. Zklamalo mě, že to nebylo ještě víc času, protože mi fakt chyběj ty časy, kdy se na hlavní hrálo víc nekomerčně.

Na závěr nám řekni, jaká vystoupení tě čekají v nejbližší době.
V nejbližší době mě čeká docela cestovní horečka. 30. srpna hraju na Slovensku v Tornaľe na párty Moody Summer, 5. září v Duplexu v Praze na párty Hi:5, 12. září v Pardubicích, 13. září v Brně, 19. září na Žižkovský věži v Praze, 26. září ve Zlíně, 27. září v Duplexu s německou DJkou Pretty Pink a 3. října zavzpomínáme na časy Tousteru na párty Remember Touster v klubu Reston!

pete luke

Pete Luke

Věnoval jsi Mácháči nějakou speciální přípravu?
Jelikož jsem měl před sebou vystoupení na hlavní stagi, přípravě jsem věnoval asi 2 měsíce, a protože jsem počítal s každou možností, vzal jsem si dvoje sluchátka a 6 flashek se zálohou .

Jak se ti festival líbil a co tě nejvíce ohromilo?
Byl jsem na Mácháči poprvé, takže to neumím porovnat s loňskými ročníky, ale určitě mě ohromila hlavní stage. Zvuk byl celé 2 dny perfektní a efekty taky. Nejvíce ze všeho mě ale ohromila celá atmosféra, která byla na všech stageích skvělá včetně mého setu, který jsem si parádně užil.

Jak lidé reagovali na tvůj set a odnesl sis nějaké poučení či zkušenost do budoucna?
Z Mácháče jsem si odvezl zážitek z nejlepšího hraní za mojí kariéru. V sobotu jsem hrál na hlavní a i na vedlejší Talent Electro Stagei, a dav byl absolutně fantastickej. Užívali si každou vteřinu mého setu a vraceli mi energii zpátky. Přesně tohle miluju na tom, co dělám. Když jsem s davem na jedné vlně.

Na kterou skladbu jsi měl největší ohlasy?
Na obou stageích jsem svůj set zakončil mým oblíbeným trackem od StadiumX a Taylr Renee – Howl At The Moon a právě tuhle skladbu si dav asi nejvíce užíval.

Cos říkal na letošní organizaci?
Jak jsem již zmínil, byl jsem na Mácháči letos poprvé a až na pár maličkostí byla organizace v pořádku.

Co tě potěšilo a co naopak zklamalo?
Kromě atmosféry, která byla fantastická, a kromě zmatených security mě potěšila organizace ostatních věcí. Nikde se netvořili velké fronty a všeho bylo dostatek. Co mě naopak zklamalo, byli někteří návštěvníci, kteří se chovali arogantně a neměli respekt k ostatním.

Na závěr nám řekni, jaká vystoupení tě čekají v nejbližší době.
Během září/října se můžeme vidět v pražském Duplexu, kde už po několikáte vystoupím na party KING OF MY CASTLE a každý pátek od 18 do 20 hodin vysílám s kolegy pořad Music Toaster na SeeJay Radiu se zajímavými DJskými hosty. Veškeré informace pak zjistíte na mých facebookových stránkách.