1. Nejlevnější 4 kanálový kontroler od Pioneer DJ, (pokud nepočítáme Denon, Reloop, Gemini, Numark, Native Instruments a další). Cena je 15.980 Kč na Profi-DJ.cz. Dražší verze DDJ-1000 je o 15.920 Kč dražší, než FLX6. Takže vlastně 2x DDJ-FLX6 se rovná cenově jednomu kontroleru DDJ-1000.
  2. Velké jog pro ovládání – Vyníkající velké jogy, které sice nejsou totožné jako u CDJ-3000, ale jsou k tomu zatraceně blízko, navíc s velkým jogem si hraní i mnohem více užijete už jenom kvůli větší přesnosti v pohybu.
  3. Omezené možnosti připojení – 1x USB, 1x mikrofon, 1x master (RCA), 1x booth (RCA). Rovnou můžete zapomenout na 2x master (RCA a XLR), booth výstup na 6,5mm jacky, 2x USB připojení.
  4. Menší TEMPO a PADy – Ve srovnání s velkým bráchem má DDJ-FLX6 mnohem menší velikost PADů, ty se využívají na Hot Cue, Pad FX, Beat Jump a Sampler. Mnohem častěji vyčítanou nevýhodou je menší fyzický TEMPO rozsah. Softwarově si přizpůsobíte intenzitu TEMPA, ale samotnou citlivost už fyzicky nenahradíte.
  5. Nekupujte kontroler pro Serato – Kontrolerem odemknete Serato, to je skvělá věc. Špatnou je, že není vyroben pro Serato. Označení na ovládacích prvcích je špatně a implementace Serato pro Merge FX je špatné. Serato je spíše bonus, ale kontroler je vytvořen primárně pro Rekordbox.

Co je naopak skvělé za tu cenu?

  1. Cena
  2. Velké jogy pro vládání
  3. „Load“ tlačítka nad gainem daného kanálu
  4. Zcela nový „Merge FX“