Ve spolupráci s jedním z největších tanečních eventů u nás – Beats For Love, jsme pro Vás přichystali rozhovor s holandským dříčem Dannicem. Ten se začátkem července představí právě na tomhle velkém eventu v Ostravě. V zajímavém interview nám prozradil, že zásadním bodem jeho kariéry byl contest, který vyhrál, jeho vystoupení na hlavní stage Tomorrowlandu a že připravuje dva nové tracky s Hardwellem.

Ahoj, Daane, díky za Tvůj čas! Pověz nám, jak dlouhá je už vlastně Tvá DJská kariéra? Kdy začala?
Pro mne vše začalo v devadesátkách, začal jsem hrát v kavárně zvané Café Bruxelles v Bredě, odkud pocházím, stejně jako mnoho slavných DJs, jako například Tiësto. Učil jsem se, co se mi vlastně líbí, se kterými styly chci v elektronice experimentovat, učil jsem se také spolupracovat, nejprve na nejnižší úrovni.

Který okamžik své kariéry považuješ za bod zlomu?
Když jsem se pustil do Dancetour Competition v roce 2009, kterou jsem měl vyhrát, aniž by mě to kdykoliv napadlo! Hned poté jsem poprvé hrál v zahraničí, v Ázerbájdžánu, což bylo úžasné a pomohlo mi to prosadit se na scéně.

Co máš v plánu se svým labelem FONK?
Pokračujeme v růstu s novými umělci, remixy a tracky každý měsíc, stále jsme na lovu produkce, která je skvělá a odpovídá tomu Fonk groovu, který kompletně vyjadřuje, čím se zabýváme, má skvělé melodie a bigroomové breakdowny – ale stále musí jít o originál. A ano, brzy uspořádáme další Fonk event! Náš poslední se konal na ADE a vyprodal jedno z mých oblíbených míst v centru města – užil jsem si jej jako velkou rodinnou party s přáteli (za které považuji naše umělce – jsme Fonk family).

Připravuješ nějakou velkou spolupráci? Zvěsti hovoří o tom, že by ses brzy mohl dát zase dohromady s Robbertem …
Právě jsem dokončil dvě spolupráce, které pro mě hodně znamenaly, byly monumentální. Můj track s Fedde Le Grandem a CoCo Star by měl brzy vyjít na Spinnin‘, odvedli jsme na něm kus tvrdé práce a jsme na něj pyšní. Za druhé, věřím, že můj track feat. INNA s názvem Stay doopravdy má ten sluneční svit, rádiový feeling – takže to je to, na co jsem se v poslední době hodně soustředil. A nová produkce se zase chystá, sledujte mé profily na sociálních sítích a uvidíte!

Který svůj track máš nejraději?
To je moc těžká otázka, nemohu se rozhodnout!

Měl bys nějakou dobrou radu pro začátečníky, kteří se chtějí stát slavnými DJs?
Zkrátka ve všech směrech tvrdě pracujte. Pokud máte pocit, že byste se měli ve studiu zlepšit v mixování pro svá živá vystoupení, pak tomu věnujte maximum svého volného času. Pokud potřebujete pracovat na technice produkce, zavřete se s jakýmkoliv softwarem a experimentujte, což zároveň znamená: dělejte chyby! Dělejte to, v čem jste úspěšní, a zbytek přijde sám.

Co je nejhorší na profesi DJe?
Myslím, že cestování a míjení mé rodiny a přátel, což se může snadno zvrhnout v hladovění a bdění, což opravdu není nic pěkného – ale přesto svou práci miluji!

Dodržuješ před nebo po svém hraní nějaké rituály?
Vždy jsem na hotelu cvičil, když byl čas, před dobrou večeří. Jinak nemám konkrétní zvyky.

Které tři věci bys s sebou vzal na pustý ostrov?
Nějaké rodinné fotky, malé fotografie na občanku. Rodina je pro mě hodně důležitá.
Také nějaký Dannic merchandise – pár triček by stačilo – abych k místu svého pobytu připoutal nějakou pozornost – nechat se zachránit nebude snadné!
Konečně, vzal bych s sebou nějaké hranolky (můžu snad jídlo, ne? 😀 ) – v Amsterdamu je milujeme a tak by mi připomínaly domov. Ostatně, kdo nemá rád hranolky?

Vracíš se zpět do České republiky, máš na ni nějaké dobré vzpomínky?
Mám rád své české fanoušky a je to jedno z nejlepších míst na party, máte zde zajímavé prostory jako Storm nebo Mad House, užil jsem si také festivaly jako Magnetic, takže se nemůžu dočkat zpět.

Víš o tom, v jak unikátním areálu se festival Beats For Love koná?
Jasně, bude to vzrušující open-air, stage vypadají úžasně, zbytek line-upu je také výborný, těším se, že potkám Galantis a Camelphat.

Raději hraješ na festivalech nebo v klubech?
Oboje má své klady, z různých důvodů, ale mám rád klubovky, protože na nich mohu být blíž k fanouškům, kteří jsou pro mě velmi důležití.

Máš nějaké vysloveně životní hraní?
Poprvé, když jsem hrál na mainstage Tomorrowlandu.

Na Tomorrowlandu jsme Tě viděli při focení s japonskými fanoušky. V zemi vycházejícího slunce jsi velmi populární, máš to tam rád?
Ano, Asie je super, mám rád celý kontinent: tokijská světla, čínské tradice, indickou atmosféru.

Chceš něco vzkázat svým českým fanouškům?
Moc děkuji za veškerou vaši podporu! Jsem nadšený, že se vracím a zahraji vám novou hudbu, na Beats For Love přivezu i nějaká překvapení.

Ještě jednou díky moc!