Před pár dny jsem vás informoval o oznámení východu nového alba Davida Guetty s podtitulem „7„, nyní je konečně tady! Ihned po půlnoci ze čtvrtka na pátek jsem začal poslouchat a na úvod mohu říci, že nejsem nadšený, ale ani zklamaný. Pojďme se na to podívat!

Elektronickou hudbu jsem začal na stylu Drum & Bassu, ale postupem času mě začal tak trochu nudit a cítil jsem, že to není přímo ten pravý styl pro mě. Načež – Guetta vydával v tu dobu nové album NOTHING BUT THE BEAT a při poslechu skladby Titanium ft. Sia jsem se zamiloval, byla to moje první skladba z toho alba. V tu chvíli začala má šňůra stylem electrohousu. Tím jsem chtěl říci, že Davida beru jako člověka, který mě „osvítil“ a ukázal nový hudební směr, na kterém jsem v uvozovkách „začínal“. Po dlouhé éře skvělých singlů s rytmem a beatem nastoupilo další album s podtitulem Listen, které jsem hajpoval do nebes a byl jsem strašně natěšený. No… pak si jen pamatuji, že jsem byl spíše zklamaný.

Zkrátím to. Podle mě měl David nejlepší alba do roku 2012. Byl tam ten styl plný energie a od té doby to s ním jde od desíti k pěti (ostatně jako se všemi ostatními DJ’s, které jsou komerčně zaměřeni). Teď nechci říci, že by David nebo ostatní byli poslední roky nějak strašní. Určitě umí stále zaujmout, ale na to, že jeho beru jako takového mého boha, tak docela pokulhává. Většinou se mi stává, že od ostatních slyším řeči typu: „Ty posloucháš Guettu jo? Takovou sr***u.“, „Tenhle komerční idiot…“ a spousty dalších nenávistných keců. 100 lidí, 100 chutí. Tím bych tedy rozvinul osobní názor, že je na každém DJovi, jestli chce jet komerční scénu, či nikoliv (kdo ty peníze v dnešní době nechce, že?).

4 roky uběhly jako voda a máme tu další album 7. Jsem z toho mírně rozpačitý, jelikož to opět není to co jsem čekal. Většina DJ’s si nyní zakládá komerci na trapu a popových textech. Už mě to osobně otravuje. Zdá se mi, že poslední roky se 80% vydaných skladeb zaměřuje na trapový žánr. V tomto albu tedy nečekejme nějaké výjimky, i když pozor – jsou zde i normální pohodové skladby, což mě mile překvapilo! Nemůžu říct, že se mi album líbí kompletně celé, protože mě mrzí, že je zde více skladeb, které se nepřehoupnou přes 100 BPM. Nejvíce zmatený jsem tedy z 2. části alba pod jeho aliasem Jack Back. Jedná se čistě o undergroundovou tvorbu, která mi k Davidovi trochu nesedí, ale budiž – je to pokus o něco nového za což musím dát rozhodně plus.

(Odkazy na videoklipy a úryvky jsou ukryty v názvech skladeb)

Tracklist:
1. CD
David Guetta

 1. Don’t Leave Me Alone ft. Anne-Marie
 2. Battle ft. Faouzia
 3. Flames ft. Sia
 4. Blame It On Love ft. Madison Beer
 5. Say My Name ft. Bebe Rexha & J Balvin
 6. Goodbye ft. Jason Derulo, Nicki Minaj & Willy William
 7. I’m That Bitch ft. Saweetie
 8. Like I Do ft. Martin Garrix & Brooks
 9. 2U ft. Justin Bieber
 10. She Knows How To Love Me ft. Jess Glynne & Stefflon Don
 11. Motto ft. Steve Aoki, Lil Uzi Vert, G-Eazy & Mally Mall
 12. Drive ft. Black Coffee & Delilah Montagu
 13. Para que te quedes ft. J Balvin
 14. Let It Be Me ft. Ava Max
 15. Light Headed ft. Sia

2. CD
Jack Back

 1. Reach For Me
 2. Freedom ft. CeCe Rogers
 3. Grenade
 4. Inferno
 5. Overtone
 6. Back and Forth
 7. Pelican
 8. Afterglow
 9. Think Think Think
 10. Orion
 11. What 2 Say
 12. Just a Little More Love ft. Chris Willis (Jack Back Remix)

 

 

Začal bych tedy první částí alba. 6 songů z 15 jsme mohli zaslechnout již v průběhu posledních let. Jedná se tedy například o 2U ft. Justin BieberFlames ft. Sia nebo Like I Do ft. Martin Garrix & Brooks. Trochu mě zaráží, proč do alba nepřihodil i nedávno vydaný singl Your Love ft. Showtek, ale nevadí. Ostatní skladby, které jsem slyšel poprvé nebyly špatné, ale ani takové, abych z toho cítil to uspokojení typu „Jo Dejve! Fakt mě to vzalo za srdce. To je to, co mám rád“. U nových alb dělám to, že si ho poslechnu celé, nechám si jej rozležet v hlavě do dalšího dne a poté poslouchám znovu a znovu dokola. Je pravda, že se mi ty nové singly nyní líbí více jak v pátek k ranním hodinám, než jsem šel spát. David se pokoušel i o takový ten španělský až latinský styl. Konkrétně u Say My Name ft. Bebe Rexha & J Balvin nebo Para que te quedes ft. J Balvin. Na to, že nemám moc v lásce singly, které jsou pomalé, tak Battle ft. Faouzia umí zaujmout až se tomu sám divím. Podle mě tak správně chillová. Skladby, které musím vypíchnout, tak rozhodně I’m That Bitch ft. Saweetie a She Knows How To Love Me ft. Jess Glynne & Stefflon Don. Svižnější a zajímavé nápady, které si většina zamiluje. Každý si zde opět najde určitě to svoje, nechybí ani Sia, která v tomto albu hostuje rovnou ve dvou skladbách a Nicki Minaj se zde taky nevytratila. Dokonce nám sem skočil i Steve Aoki! Posuďte sami.

Druhá část pod aliasem Jack Back se nese v duchu (jak už bylo zmíněno) undergroundu. Abych pravdu řekl, když jsem tohle slyšel poprvé, nevěděl jsem co bych o tom napsal nebo co si o tom myslet. V tuto chvíli mám tedy nějakou lehčí představu. Teď milovníci tohoto žánru nejspíše zdechnou z toho co vypustím, ale přijde mi to v některých singlech jako Trance až takové to Minimal Techno, takže fanoušci tohoto směru si určitě dvě nebo tři skladby vyberou. Jeden ze songů byl vydán už před lety ve vylepšené verzi Listen Again alba Listen. Tím je Pelican. Tento počin se mi vyloženě líbil a oblíbil jsem si jej již v rané fázi vydání, nyní byl však vložen pod aliasem Jack Back. Opět musím vyzdvihnout novinky, které se mně osobně líbily – Think Think Think, Inferno, What 2 Say a rozhodně Just a Little More Love ft. Chris Willis (Jack Back Remix). Poslouchejte, sdílejte, bavte se.

Když album shrnu, tak nám David Guetta naservíroval pořádnou porci hudby. V albu je dohromady 27 skladeb, nejsou jednosměrné, jsou pestré a najdeme zde více hudebních stylů. Opět se však dostávám do bodu, kdy musím se zklamáním říci, že tracky jsou cílené na širší publikum tak, aby se zalíbily. Samozřejmě… kdyby většina singlů byla ve stylu Ain’t a Party, tak by toho moc nevydělal, ale měl bych z toho osobně větší uspokojení.

+ Dohromady 27 skladeb
+ Album je bohaté na známá jména
+ Využito více hudebních směrů
+ Nejede stejným tempem od začátku do konce
+ Undergroundový směr pod aliasem Jack Back

Cílené na komerci, aby se líbilo širšímu věkovému spektru
 Méně svižnějších skladeb obohacené 128 BPM

Suma-sumárum uděluji tomuto albu 8.5/10. Není to nic převratného, u čeho bych si řekl „Tak tohle jsem nečekal!“ ba naopak… čekal. Já se již standardně netěším na jeho nová alba, protože každý se mění, každý mění svůj styl a je mi jasné, že ten kdo pro mě dělal fantastický věci v minulosti, nebude dělat fantastický věci navždycky. Není to třeba takový 3LAU, který mi s albem Ultraviolet vyrazil dech. Každý máme něco, každý má oblíbeného něco jiného a tohle je čistě jen můj pohled na dění kolem Guetty a jeho nového alba.

Pokud jste sběratelé alb, tak určitě jej seženete v nějakém kamenném obchodě ať už po internetu nebo osobně. Samozřejmě pokud si předplácíte hudební platformy, tak konkrétně na Spotify a Apple Music již alba jsou a můžete ihned poslouchat. Děkuji za pozornost a doufám, že jste u těchto dojmů neusnuli.