David Guetta zvítězil v letošní anketě DJ Mag Top 100 DJs. Poprvé od roku 2011 se vrací na první příčku. „Je to opravdu neuvěřitelné, myslím, že se cítím šťastnější než poprvé!“ Guetta to řekl pro DJ Mag, když to zjistil. Naposledy, když vyhrál, Guetta řekl, že vítězství v anketě Top 100 DJs pro něj znamenalo víc, než mít v Americe hit číslo 1. Celé desetiletí poté, co získal titul naposledy v roce 2011, je zřejmé, že jeho druhý zisk znamená pro něj ještě více. „Je to zajímavé, protože je to jiná doba,“ řekl. „Věci jsou teď mnohem rychlejší.“ Když jsem před deseti lety vyhrál, realita byla taková, že jsem měl pocit, že to přišlo pozdě. Realita čísel, když jsem cestoval, to už byly jako dva roky, kdy jsem cítil: „Proč nevyhrávám?“, Víš?

„Je to legrační, protože před deseti lety, když jsem vyhrál, byli všichni fanoušci tranzu tak naštvaní, protože to bylo poprvé, co trance nevyhrál – po celá léta.“ Byl to začátek éry EDM na festivalech. “

DJ Mag letos získal necelých 1,3 milionu ověřených hlasů, což je jen zlomek pod loňským rekordním počtem. To ukazuje, že zatímco většina lidí byla zavřená doma, jejich chuť k DJ kultuře se nesnížila. Názory, které sety virtuálních festivalů DJ Mag získaly 8,3 milionu během hlasovacího období Top 100 DJů, z 95 různých DJ setů – naznačují, že chuť na sety od mnoha nejlepších světových DJů zůstává stále silná. Nejrozsáhlejším DJ setem z Top 100 DJs Virtual Festival – každou sobotu od července do září – byl stream Davida Guetty z terasy jeho vily na Ibize (2,3 milionu), zatímco z alternativních 100 nejlepších DJs show, které běžely každou neděli měl Carl Cox nejvýkonnější set s dosahem 1,2 milionu.