Někteří možná tohle jméno slyší poprvé, protože v České republice není moc vidět, ale je nutné podotknout, že David Nováček není na tuzemské, ani zahraniční scéně žádný nový pojem. Tento DJ a producent pocházející ze Sokolova u Karlových Varů se během čtyř let, kdy začal produkovat své vlastní songy, vypracoval na jednoho z předních umělců, kteří zanechávají výraznou stopu v zahraničí, a to především u labelů, jako jsou Spinnin’ Records, Kryteria Records, Sosumi, Pornostar, Sirup Music, PinkStar, Hotfingers a další.

Jeho zatím největší úspěchy začaly tento rok, kdy vydal track na labelu Sosumi, který má na svědomí Kryder. Track s názvem El Niňo Immaculado, kde kromě latin soundu plného groove prvků jde i po vokálové stránce slyšet hlavně kolumbijská zpěvačka Martina Camargo, skončil během týdne na prvním místě všech tracků, co kdy na tomto labelu vyšly.

 

Poté, co na Sosumi vyšel release číslo 100, se Kryder rozhodl jít dál, posunout vše ještě výš, a zde přichází nový label s názvem Kryteria Records, který se dal dohromady s nejúspěšnějšim a nejvíce vydělečnym labelem Spinnin’ Records. Mezitím, co se zmiňovaný label Kryteria připravoval ke spuštění, už měl pro něj David s Kryderem podepsaný nový track s názvem Zenaida.

Nese v sobě typický latin sound s líbivým vokálem, čekalo se na něj sedm měsíců a je součástí kompilace God Save The Groove vol.1, kterou nevydal nikdo jiný, než právě zmiňovaný Kryder a Spinnin’ Records. Přichází říjen a s ním samozřejmě Amsterdam, kde se každoročně koná týden s názvem ADE. Zde se sjíždějí DJs a hlavně producenti.

Ty největší světové formáty zde pořádají své noci, představují nové, nevydané tracky, a nechyběl samozřejmě ani Kryder, který uspořádal svou party na třípatrové lodi s názvem Kryteria Boat Party. Tato párty byla už předem okamžitě vyprodaná a mluvíme o ní hlavně proto, protože kromě Krydera, legendy Bennyho Benassiho či populárního Gianlucy Vacchi na ní zahrál právě David.

Doufáme, že tento talentovaný pán na scénu house music brzy přinese opět něco nového, protože postupem času tohle jméno bude skloňováno v hudebním světě všemi pády a nám nezbývá nic jiného, než se těšit!