Dawe Velli je hudební artista, který svůj život oddal hudbě, a to konkrétně hudební produkci a Djingu. Věnuje se ji od 15ti let a pravdou je, že již nyní se mu podařila zahraniční spolupráce s labelem MUSATA, a tak se můžou všichni EDM fanoušci těšit na nový sound. Přichystali jsme si pro něj pár otázek.

Jak ses dostal k hudbě?
K hudbě jsem se dostal na střední škole v 15ti letech, kdy mě bavily diskotékové tracky a celkově prostředí nočních party. Šlo o racionálně nevysvětlitelnou energii, která mě přitahovala. Poté díky mámě, která mi umožnila chodit na akce DJe, který byl nejslavnějším z místa odkud pocházím a zároveň členem rodiny, tak už pomalu a jistě začala vznikat cesta k mému snu. Dostal jsem do prostředí, kde nikdo z mých vrstevníků nemohl být a získal jsem mentora a zároveň i místo, kde hrát a učit se.

Jaké byly začátky?
Nejtěžší bylo to, že byly první řady Pioneeru a vše se míchalo podle sluchu, a ne pomocí technických vychytávek. Teď zpětně jsem ale hrozně vděčný za tehdejší techniku, protože mám díky ní velmi vytříbený sluch.
Postupem času jsem se posouval v Djingu, hrál po klubech a seznámil se s důležitými lidmi nočního života. A tak jsem se krok po kroku posouval dál.

Proč právě Big Room, Pop, Progressive House?
Big Room?  Obdivuji Hardwella, protože je melodický a dává mi informace a energii. Je pestrý, a i beze slov dokáže sdělit silný příběh, v kterém se každý z nás najde.

Progressive house?  K melodickému Big Roomu má nejblíž. Líbí se mi jeho melodické dropy a vokální linky, které opět dodají skladbě další stupeň příběhu. Já osobně vnímám spoustu tracků jako knihu života. Navíc díky Progressive Housu jsem se postupem času dostal k popu, s kterým se momentálně snažím pracovat, co nejvíce.

POP – v současné době mě nejvíce baví a láká. Mezi mé oblíbené a inspirativní artisty patří Dua Lipa, The Weekend.

Jakou část tvého hudebního života bereš jako zlomovou?
Zlomová chvíle pro mě byla tehdy, když jsem začal chodit do školy na hudební produkci. Zjistil jsem, že se potřebuji dostat dál a tvořit svou hudbu. Pomocí internetu a známých jsem objevil školu Musartedo, kde i mé okolí chodilo tj bylo jasné, že se nejedná o hloupost. Ihned jsem si domluvil konzultaci, protože za sny se má jít. A rovnou jsem se přihlásil na produkci i na djing, abych se dostal na vyšší úroveň. Škola mi otevřela oči v pojmu hudba a celkově, jak funguje hudební business.

Takže ze stavu, kdy hudba byla jen party, show a příležitost výdělku, tak dnes vidím hudbu jako součást života, která je pro mě hrozně důležitá a jsem to bez nadsázky já.

Nejzajímavější místo, kde jsi hrál?
Celkově mě baví venkovní prostředí. V roce 2020 jsme pořádali vlastní event. na koupališti a ten byl pro mě osobně nejzajímavějším z pohledu místa i hraní.

Proč produkce i DJing?
Produkce mě baví, protože chci mít svou vlastní tvorbu a rád sděluji pomocí hudby pocity, tak aby i ostatní byli štastní a spokojení. Pomocí DJingu můžu sdělovat lidem svou hudbu a zároveň tvořit atmosféru celého večera. Z mého oka oddělit od sebe DJing a produkci je téměř nemožné, protože každá disciplína má své kouzlo a vzájemně se doplňují.

Kde se vidíš za 5 let?
Mým velkým snem je probojovat se do zahraničí být součástí festivalů jako Balaton, Ultra a samozřejmě Tomorrowland. V rámci produkce bych si nejvíce přál mít collab s Hardwellem.

Aktuální novinky, co přinese Dawe Velli fanouškům?
Dawe Veli v roce 2021 přinese vlastní tvorbu a společný collaby s dalšími producenty. Balíčky mash-up packu a kdyby se podařilo tak plánujeme po ČR jet vlastní show.
Veškeré novinky najdete také na sociálních sítích Instagramu @dawevelli_official nebo na Spotify – Dawe Velli