Elektra-152404-print

4. dubna se chystá Fléda opět potvrdit, že klubové noci Elektra jsou jedinečnými událostmi na celé české taneční scéně. Na desáté narozeniny Elektry totiž DJský pult opanuje jedna z největších osobností historie i současnosti DJingu John Digweed.

Zatímco kariéry řady DJs jsou postaveny na humbuku, PR fíglech a laciných tricích, John Digweed pozici jednoho z nejzásadnějších tvůrců postavil na pevných základech. Jeho stále nabitý diář svědčí o tom, že clubbeři po celém světě toto velmi dobře vědí. Právě nyní guru elektronické muziky, který má za sebou společné turné s Davidem Bowiem, Mobym, Fatboyem Slimem i Carlem Coxem, přijíždí do Brna, aby zde potvrdil svoje mimořádné umění. „Říká se, že být vtažen do Digweedova setu je s ničím nesrovnatelný zážitek. Na Flédě tomu bude jistě nápomocna i nová špičková zvuková aparatura a především jihomoravští clubbeři, kteří Elektře dodají tu správnou energii a jiskření,“ dodává David Novotný, dramaturg klubu Fléda. Elektru v režii Johna Digweeda doplní sety renomovaného brněnského rodáka DJe Orbitha, košického DJe Borry. Za pultem se objeví také pražský DJ Fatty M a brněnský DJ Fly.

John Digweed se za DJský pult postavil poprvé v patnácti letech v rodném Hastingsu a brzy se stal výraznou osobností zdejší klubové scény. Zaujal na parties na proslaveném molu Hastings Pier, kde vystupoval vedle Carla Coxe či Prodigy. Průlom v jeho kariéře nastal v roce 1993, kdy začal spolupracovat s DJem Sashou a spolu se proslavili progressive house sety v klubu Renaissance v Mansfieldu. V roce 1994 vydali svoje klubové mixy pod jménem Renaissance: The Mix Collection jako regulérní komerční nahrávku, což byl v té době ojedinělý počin.

Později Digweed založil label Bedrock Records. Pod nickem Bedrock spolu s Nickem Muirem vyprodukovali mimořádně úspěšný track ‘For What You Dream Of’, který se objevil v kultovním filmu Trainspotting. Jeho kvalitní a nápadité sety si postupně získávají celosvětové uznání, a proto Digweed křižuje svět spolu s Davidem Bowiem, Mobym, Carlem Coxem či Fatboyem Slimem. Jeho relace Transitions Radio Show poslouchá přes deset let kolem 12 miliónů posluchačů ze 30 zemí. Na absolutním vrcholu DJského a producentského světa tak drží Digweed vysokou úroveň tvůrčí integrity, která stala globálním měřítkem v oboru.

Vstupenky na hvězdnou klubovou noc Elektra na Flédě, která začne v pátek 24. dubna od 20 hodin stojí v předprodeji 490 Kč, na místě budou za 540 Kč. Více informací na fleda.cz

Elektra – John Digweed, 24. dubna 2015, Fléda, Brno
Cena vstupenek: 490,- /na místě 540,-

Vstupenky na koncert jsou k dispozici v předprodejích:

 

Facebook událost
johndigweed.com
youtu.be/bISi4dXdAkQ

O klubu Fléda

Novodobá éra Flédy odstartovala po roce 2001, kdy vznikl v domě na Štefánikově ulici v Brně hudební klub. Od roku 2004 provozuje Flédu tým Level B production, který z klubu vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor v České republice. Dramaturgie klubu je rozmanitá a představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a rodící se hudební směry. V programu mají své pevné místo větší a produkčně náročnější koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci (Elektra, Vendeta, Vibe). Ty jsou vždy zaměřeny na konkrétní hudební žánry a aktuální trendy. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 1000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédl téměř milion hudebních fanoušků. Klub je vybaven špičkovou zvukovou aparaturou od firmy d&b audiotechnik.